Kolejnym zadaniem klasy III w ramach modułu "Bądź dobry dla zwierząt"  było wykonanie projektu obroży dla Lampo. Następnie podsumowaliśmy wiadomości z lektury "O psie, który jeździł koleją" rozwiązując quizy w specjalnie utworzonym padlecie.

 

 

W Dniu Pizzy - 9 lutego, przypadło nam do realizacji kolejne zadanie z II modułu: wykonaliśmy papierową pizzę złożoną z 6 części, obrazujących kolejne wydarzenia z lektury "O psie, który jeździł koleją". Przed rysowaniem omówiliśmy wydarzenia, których bohaterem był Lampo. Po ciężkiej pracy czekały na nas smaczne mini pizzerki!

 

 

 

Rozpoczynamy realizację zadań wyznaczonych w module "BĄDŹ DOBRY DLA ZWIERZĄT" . Jako lekturę obraliśmy sobie książkę "O psie, który jeździł koleją" Romana Pisarskiego, którą należy przeczytać samemu w domu.

W Dzień Głośnego Czytania, który przypada 7 lutego, do naszej klasy zaprosiliśmy panią Sylwię, naszą pedagog szkolną. Nasza gościni przeczytała fragment "Żółwie z wyspy Gili" z książki "Nela na 3 kontynentach - podróże w nieznane". Potem rozmawialiśmy o życiu małych żółwików, a pani Sylwia opowiedziała również o swoich doświadczeniach z żółwiami podczas wakacyjnych wypraw. Poruszyliśmy też bardzo ważną sprawę zanieczyszczeń oceanów. To było bardzo pouczające spotkanie!

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnim etapem pierwszego modułu "Bądź dobry dla ludzi" jest podsumowanie działań i zdobytych wiadomości na temat naszej lekturki spod chmurki, czyli "Dziewczynki z parku".

Klasa III przystąpiła ochoczo do rozwiązywania zadań na utworzonym padlecie (link "Dziewczynka z parku" - zadania)

 

 

 

Sentencje przygotowane przez klasę III na temat dobroci i pomagania "rozeszły się jak ciepłe bułeczki" :)