Święto Komisji Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodziliśmy jak zawsze wesoło, a zarazem dostojnie. W tym roku klasa IV przygotowała pełne humoru przedstawienie, a dzieci z koła muzycznego dodatkowo ubarwiały ten występ.

Następnie Dyrektor wręczył nagrody dla p. M.Jagieły i p. Danuty Myśliwiec, a Rada Rodziców złożyła piękne życzenia dla wszystkich nauczycieli.

Klasa III w ramach zajęć edukacyjnych pt "Las i jego mieszkańcy", wybrała się do pobliskiego lasu przy rzece Białce. Uczniowie znaleźli wiele leśnych skarbów, z których potem powstały wspaniałe stroiki.

{vsig}obrazy//2014/spacer-las-klasa3{/vsig}

6 października odwiedził nas teatr aktorski, który wystąpił z przedstawieniem "Przygody Koziołka Matołka". Klasy 0-III miały świetną okazję, by się pośmiać, ale również podglądnąć ciekawy warsztat aktorski.

{vsig}obrazy//2014/koziolek{/vsig}

Najważniejsze wydarzenia w moim życiu - taki był temat pracy dla uczniów klasy IV. Każdy z nich przygotował plakat i przedstawił na nim najciekawsze zdarzenia uporządkowane w sposób chronologiczny. Następnie - już na lekcji- prezentował wynik swojej pracy.

Piękne plakaty możecie podziwiać na zdjęciach.

{vsig}obrazy//2014/lekcja-4{/vsig}

Dzisiaj odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po raz pierwszy również uczniowie klasy III wzięli czynny udział w głosowaniu. Po emocjonującej rozgrywce, wyłoniła się czołówka:

Przewodniczący - Jakub Leśny

Zastępca - Katarzyna Młynarczyk

Skarbnik - Michał Kasprzak

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w samorządzie pod czujnym okiem opiekunki - p. Moniki Jagieły.

{vsig}obrazy//2014/wybory{/vsig}

Nowe stronki z grami edukacyjnymi. Zapraszamy!!!

LogoFigle - logopedia i ortografia

Złudzenia i iluzje optyczne - Adonai.pl

Mozgowiec.pl  - Zagadki logiczne i łamigłówki

Lulek.tv

Grajlandia.pl

ciufcia.pl

www.anglomaniacy.pl

Oczywiście zapraszamy również na naszą podstronę: strony www dla dzieci

27 czerwca o godz. 9.30 odbyła się uroczysta akademia na zakończenie roku szkolnego. Klasa V pożegnała starszych kolegów wesołymi wierszykami, a potem wręczyła pamiątkowe upominki. Natomiast klasa VI przedstawiła prezentację komputerową pt: "Szkolny zjazd 2029", która sprawiła wiele radości, zwłaszcza gronu nauczycielskiemu.

Następnie Dyrektor wręczył:

  • listy gratulacyjne rodzicom:

Katarzyny Kurzydło – Agnieszka i Piotr Kurzydło

Julii Rabskiej – Barbara i Stanisław Rabscy

Martyny Kaczmarczyk – Monika i Tadeusz Kaczmarczyk

Edyty Zubek – Elżbieta i Andrzej Zubek

Patrycji Warmuz -  Katarzyna i Eugeniusz Warmuz

  • nagrody i dyplomy za 100% frekwencję:

Paulina Warmuz,  Patrycja Warmuz, Aneta Janeczek, Karol Zoń, Jakub Leśny

W końcu przyszedł najważniejszy moment wręczenia świadectw ukończenia szkoły dla naszej czwórki absolwentów. Po raz pierwszy zdarzyło się, że cała klasa otrzymała takie świadectwa z wyróżnieniem.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w gimnazjum!

Po oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas, gdzie otrzymali od wychowawców świadectwa  oraz nagrody książkowe.

Uczniowie klasy VI wraz z rodzicami zorganizowali komers dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas IV i V. Jak widać na załączonych zdjęciach wszyscy świetnie się bawili - Kacper i Grzegorz zadbali o dobrą muzykę podczas imprezy! Dodatkowo dla wszystkich został przygotowany poczęstunek, a na koniec słodki upominek.

{vsig}obrazy//2014/komers1{/vsig}

18 czerwca  2014 roku uczniowie klas V i VI z opiekunem Panią Marianną Zajączkowską zwiedzili Muzeum Podhalańskie, znajdującą się w podziemiach Urzędu Miasta ekspozycję – Izbę Zimnej Wojny i Socjalizmu (Izwis) oraz Dwór w Łopusznej.

W Muzeum oglądali stałą ekspozycję pt. „Nowy Targ na przełomie XIX i  XX w. – miasto, którego już nie ma”. Uczniowie mogli zobaczyć warsztat bednarza, koło garncarskie, garnki, misy, dzbany; stoły kapelusznicze, obróbka lnu i wełny, warsztat stolarza.

Na wystawie czasowej prezentowana jest piękna wystawa zdjęć poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w 3D.

Na parterze nowotarskiego ratusza uczniowie obejrzeli stałą ekspozycję „Miasto Nowy Targ – Jan Paweł II: przeszłość i obecność”. Wśród pamiątek cennych, ciekawych, wystawa gromadzi wiele relikwii drugiego stopnia ( przedmiotów, z którymi Święty Jan Paweł II miał fizyczny kontakt ciągle lub przez dłuższy czas).

Jest w gablotach sporo przedmiotów osobistych używanych przez Jana Pawła II m.in. sweter, skarpety, kapelusz ( noszone w wakacje, podczas wycieczek w Alpy i Dolomity ). Między pamiątkami z czasów krakowskich znaleźć można dyplom magisterski Karola Wojtyły, dokumenty ze studiów, pisma urzędowe i wiele innych cennych pamiątek.

Uczniowie odwiedzili także Galerie Jatki, obejrzeli wystawę malarstwa, wzięli udział w lekcji warsztatowej prowadzonej przez kierownika Galerii Jatki panią Annę Dziubas. W tym czasie  wykonali prace malarskie inspirowane wystawą poświęconą  świętemu Janowi Pawłowi II.

W końcowym etapie wycieczki uczniowie zobaczyli Dwór w Łopusznej i jego zbiory oraz chałupę góralską Klamerusów z początku XX wieku.  Historia Dworu w Łopusznej sięga  XVI w.

W Łopuszańskim Dworze organizuje się Muzeum Kultury Szlacheckiej ukazujące średniozamożną siedzibę szlachecką.

Dzisiaj na boisku szkolnym klasa IV zdawała egzamin na kartę rowerową. Pod czujnym okiem p. Leśniak przygotowywali się przez dłuższy czas, ucząc się pilnie teorii. Wszystkim "poszło" więc bez problemu. Całość nadzorował i przeprowadził P. Emanuel Brzyzek z Gimnazjum w Krempachach.

Nasza uczennica - Marcelina Zubek brała udział w konkursie poetyckim pt. "Las wierszem malowany" organizowanym przez Nadleśnictwo Krościenko. Miło nam poinformować, że Marcelinka uzyskała wyróżnienie w kategorii szkoła podstawowa.

/więcej na stronie:www.kroscienko.krakow.lasy.gov.pl/

{vsig}obrazy//2014/kroscienko2014{/vsig}

W dniach od 30.05.2014r. do 08.06.2014r. byliśmy w miejscowości Bellaria we Włoszech na "zielonej szkole".

Hotel w którym przebywaliśmy, nosił nazwę Meeting. Było tam przecudownie i codziennie świeciło słońce. Każdego dnia chodziliśmy na plażę i świetnie się bawiliśmy. Graliśmy w siatkówkę, opalaliśmy się oraz pływaliśmy w morzu. Naszym opiekunem była Pani D. Leśniak.

 

/oprac. Natalia Głodek/