Kategoria:
Po raz kolejny grupka uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Uczennice: Weronika, Kasia, Julka, Agata, Julita, Weronika oraz pani Monika Jagieła wybrały się do Krakowa w sobotę, bo wtedy był najbardziej atrakcyjny program. Gościem honorowym Targów była Francja - dzięki temu można było spróbować francuskich specjałów kulinarnych. Udało nam się spotkać wiele interesujących i znanych osób, zdobyć ich autograf czy wspólne zdjęcie. Kto był obecny na Targach?
Eric - Emmanuel Schmitt - autor m.in. książki "Oskar i pani Róza",
Grzegorz Kasdepke - autor "Detektywa Pozytywki,
Nela - autorka książek z serii "Nela Mała Reporterka",
Zuzanna Bijoch - modelka, która promowała swoją książkę,
Budka Suflera - zespół muzyczny...
i jeszcze: Beata Pawlikowska, Wojciech Cejrowski, Ewa Wachowicz, Beata Andrzejczuk, Rafał Kosik.
Dzień był pełen wrażeń. Oprócz spotkań z autorami można było oczywiście kupić książki, poleżeć na wygodnych poduszkach i szybciutko przejrzeć swoje nowe nabytki, porozmawiać w kawiarence czy chodzić, chodzić i chodzić pomiędzy stoiskami...
Szczerze polecamy!!!
{gallery}2017-18/targi-m{/gallery}
 
Kategoria:
{gallery}2016-17/targi-m{/gallery}
Odbywają się w dniach 27 -30 listopada. My ( Weronika, Kasia i Julka ) byłyśmy tam w sobotę.I jak się okazało: również mnóstwo innych ludzi, którzy też lubią książki!
Targi to ogrom książek, tłum ludzi i osoby, które do tej pory widziałyśmy tylko w telewizji lub jako nazwiska na okładkach książek. Mamy od nich autografy i wspólne zdjęcia:
Beata Andrzejczuk - autorka "Pamiętnika nastolatki"
Anna Onichimowska - napisała m. in. "Najwyższą górę świata"
Martyna Wojciechowska - autorka czytanych przez nas "Dzieciaków świata"
Nela - "mała reporterka" 
Wojciech Cejrowski ( był oczywiście boso! )- twórca cyklu "Boso przez świat"
Wrażenia trudno opisać. Jedno jest pewne: chcemy tam wrócić za rok!
 
Kategoria:
Uczniowie klas IV - VI uczestniczyli dzisiaj w interaktywnych warsztatach telewizyjnych. Spotkanie odbywało się w MOK - u w Nowym Targu. Uczestnicy mogli zobaczyć telewizję "od kuchni" - jak zebrać materiał, przeprowadzić wywiad w terenie i na odległość czy zapowiedzieć pogodę. Dwoje naszych uczniów brało bezpośredni udział w tworzeniu serwisu: Kasia Młynarczyk przeprowadziła wywiad z Justinem Bieberem, a Sebastian Mąka przedstawił ploteczki z życia naszej szkoły. Oczywiście, wszystko zostało nagrane!
Serwis informacyjny NTV już wkrótce!
 {gallery}2016/mok{/gallery}
Kategoria:
12 maja w Dursztynie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas IV, V i VI. Nasza szkołę reprezentowały:
Julita Zubek z klasy IV
Weronika Potoczak z klasy V
Katarzyna Kurzydło z klasy VI

Po napisaniu dyktanda wszyscy uczestnicy wybrali się na krótką wycieczkę po okolicy. Pogoda dopisała: było słonecznie, ciepło , a Tatry prezentowały się wspaniale!

Kategoria:

„Miłość niejedno ma imię…”

Dzisiaj w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie poświęcone poezji o miłości. Uczniowie przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny: czytali wiersze, śpiewali piosenki oraz obdarowywali się walentynkami. Jeden z uczestników przeczytał swój własny utwór! Wszystko to miało miejsce wśród pięknych, nastrojowych dekoracji…

Na koniec wszyscy uczestnicy poczęstowali się słodkościami, aby uczynić to spotkanie jeszcze bardziej przyjemnym… bo „na cóż życie bez miłości…”