Rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego

funkcjonującego przy Szkole Podstawowej w Dębnie 

na rok szkolny 2023/2024

 

Informujemy, iż od 1 marca do 10 marca 2023 r. 
trwa rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego
funkcjonującego przy Szkole Podstawowej w Dębnie.

Pliki do pobrania:

  1. Zarządzenie wójta i terminy rekrutacji
  2. Wniosek o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola

 

  Uczniowie klas 0-III zaprosili swoich ukochanych dziadków na uroczystość, która odbyła się 20 stycznia w remizie OSP. Dzieci przedstawiły program artystyczny, po czym wręczyły seniorom własnoręcznie przyszykowane upominki. Gościom umilił czas również słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

 

 

Dzisiaj mieliśmy okazję spotkać się z osobą niepełnosprawną, panią Barbarą Sowińśką. Z zaangażowaniem opowiadała nam o codziennych czynnościach i potrzebach osób niewidomych, o dzieciach, które uczą się języka Brailla i o tym, jak my możemy pomóc niewidomym. To była bardzo ważna życiowa lekcja!

 

 

 


 

Jak nakazuje tradycja, nasi uczniowie wystąpili z przedstawieniem jasełkowym dla mieszkańców Dębna. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję przed jasełkami wysłuchać koncertu kolęd, opracowanego przez uczniów naszej szkoły na różne instrumenty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i nagrań przygotowanych przez Oliwię Kasprzak.

 

Nagrania video /zobacz tutaj

 

 

"...Anieli grają, króle witają,

Pasterze śpiewają, bydlęta klękają

Cuda, cuda ogłaszają!..."

 

 Dzisiejsze jasełka zostały przygotowane przez p. Zajączkowską oraz ks. Jarosława i p. Słowik. Wspaniałe dekoracje zaprojektowane i wykonane przez p. Monikę Miśkiewicz przeniosły nas w atmosferę  zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

 

Jak co roku, w naszej szkole odbywają się wigilie klasowe. Wspólnie zasiadamy do stołu, dzielimy się opłatkiem i tym, co każdy przyniósł. W radosnej atmosferze oczekujemy na jasełka.

 

 

 

 

 

Klasy VI-VII wraz z wychowawcą i rodzicami spotkali się na tradycyjnym przygotowywaniu pierniczków.

 

 

 

 

 

9. grudnia uczestnicy koła informatycznego wraz z opiekunem, panią G. Słowik, wyjechali na wycieczkę do Krakowa. Celem wyjazdu było Muzeum Elektroniki. Tam dowiedzieliśmy się jaka była historia i rozwój gier komputerowych, oglądaliśmy wystawę różnych urządzeń związanych z telekomunikacją, odtwarzaniem analogowym i cyfrowym. Potem mieliśmy do dyspozycji różne maszyny do grania, które wciągnęły nas w swój świat.

 

1 grudnia w Szkole Podstawowej w Gronkowie odbył się II Gminny Konkurs Informatyczny, w którym wzięli udział również nasi uczniowie: Filip Zoń (kl. VIII) i Kornelia Potoczak (kl. VI). Obydwoje uplasowali się na 3. miejscach w swoich kategoriach wiekowych. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie informatyki.

 

Klasy 0 - III były dzisiaj na spektaklu "Zimowa przygoda" w Teatrze Lalkowym Rabcio.  Po zakończonym seansie mieliśmy okazję zrobić sobie zdjęcia z lalkami.

 

30 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli policji. Na spotkaniach z uczniami dzielili się spostrzeżeniami na temat zachowania się dzieci i młodzieży w szkołach, przypomnieli zasady bezpieczeństwa w Internecie oraz uświadamiali, co może grozić za cyberprzestępczość.

 

 

Podkategorie