W ramach programu „Poznaj Polskę” uczniowie klas starszych pojechali na dwudniową wycieczkę rekreacyjno – krajoznawczą.

Pierwszego dnia udaliśmy się do Chęcin, gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy Zamek Królewski,  wzniesiony na grzbiecie skalistego wzgórza najprawdopodobniej na przełomie XII i XIV wieku. Następnie pojechaliśmy do Nowej Słupii i spacerkiem dotarliśmy do klasztoru Święty Krzyż. Jest to najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, odwiedzane przez 300 tys. pielgrzymów rocznie.

 Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do Sandomierza, gdzie mogliśmy odpocząć w domu wycieczkowym „Zacisze.” Tam nocowaliśmy, a rano po śniadaniu udaliśmy się na piesze zwiedzanie Sandomierza. To urokliwe miasto zrobiło na nas duże wrażenie, z zaciekawieniem przyglądaliśmy się zabytkowym zabudowaniom. Po odpoczynku na sandomierskim rynku udaliśmy się z powrotem do autokaru i pojechaliśmy do ostatniego już punktu naszej wycieczki – zamku Krzyżopór w Ujeździe. I choć to tylko ruiny, budowla robi ogromne wrażenie! Była to jedna z największych budowli pałacowych w Europie przed powstaniem Wersalu i – według pani przewodnik, która nas oprowadzała – przepiękna!

 

 

Klasy młodsze w ramach programu "Poznaj Polskę" udały się 1 czerwca na wycieczkę do kopalni soli w Bochni oraz do zamku w Wiśniczu. W podziemiach przenieśliśmy się w dawne czasy, aż do roku 1248, kiedy powstała kopalnia soli. Przeszliśmy trasą turystyczna z podziemną ekspozycją multimedialną i spotkaliśmy się ze Skarbnikiem. Wspaniałe wrażenia mamy również z pobytu na zamku w Wiśniczu, największym po Wawelu zamku w Małopolsce.

 

 

Uczniowie klas 0 - III wspaniale zaprezentowali się przed licznie zgromadzoną widownią Mam i Tatusiów. W urozmaiconym repertuarze wyrazili swoją miłość i wdzięczność kochanym rodzicom.

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniu 16 maja br. gminę Nowy Targ odwiedziła delegacja z Wielkiej Brytanii. Gościem wyjątkowym był hrabia George Windsor, prawnuk króla Jerzego V  w towarzystwie  p.Clarinda Calma, Ambasador RP w Londynie. Celem wizyty w Dębnie, którą Hrabia osobiście zaplanował, było zwiedzanie Kościółka p.w. św. Michała Archanioła.

Delegację przywitał i oprowadzał wójt Jan Smarduch, a  towarzyszył mu ks. proboszcz Jarosław Sroka oraz p. Łukasz Zamarlik jako tłumacz. Wizytę gości dokumentowała Zuzanna Stachoń.