7.10 rozpoczęły się w naszej szkole zajęcia z nauki programowania, które są częścią projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego przy współpracy z AGH.

Jako jedyna szkoła w powiecie nowotarskim, w tym roku szkolnym bierzemy udział w projekcie CMI, który umożliwia uczestnikom odkrywanie i rozwój swoich talentów, szczególnie w zakresie informatycznym, nastawionym na rozwiązywanie problemów, między innymi poprzez start w zawodach algorytmicznych i projektowych.

Zajęcia odbywają się 3 razy w miesiącu pod okiem p. Grażyny Słowik.

 

Oto nasze nagrody, które zdobyliśmy do tej pory w trakcie trwania programu MEGAMISJA!

Zapraszamy do odwiedzenia profilu naszej szkoły na platformie Megamisji (należy wybrać Grupa Główna) i zapoznania się  z relacjami z zajęć z klasą I.

Po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się Godzina Kodowania. Jest to inicjatywa ogólnoświatowa mająca na celu popularyzowanie informatyki. Łamigłówki udostępniane w ramach Godziny Kodowania są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania. Sprawdź: Koduj i ty!

Rozpoczęliśmy od nauki Tańca Robotów (do utworu: Ode to Code), który prowadziła Marysia i Grażyna. Następnie każda klasa otrzymała kod QR  z zaszyfrowanym zadaniem, które należało odczytać. Uczniowie przystąpili do zadań w swoich klasach, i jak widać na zdjęciach, kodowanie ich wciągnęło!

 

W ramach zajęć z projektu "Eksperci programowania" klasy I-III odbyły wycieczkę do biblioteki i czytelni w Nowym Targu. Dzieci z chęcią słuchały i poznawały tajniki pracy bibliotekarek, a potem miały okazję by "popracować" umysłowo .

Od kwietnia do czerwca 2018 r .uczniowie klasy i brali udział w zajęciach "Eksperci programowania w podregionie nowotarskim”.

W trakcie spotkań pierwszoklasiści poprzez zabawę uczyli się podstaw programowania z użyciem programów Scratch, Scratch Jr lub Baltie.

Najatrakcyjniejsze okazały się zajęcia z użyciem maty edukacyjnej, tabletów, kolorowych kubeczków i klocków LEGO WeDo 2.

Każdemu spotkaniu przewodził kot o imieniu Enter. Uczniowie z ochotą pomagali mu rozwiązywać rozwiązywali jego problemy.

Dzięki zajęciom uczniowie w formie zabawy rozwijali: kompetencje informatyczne, myślenie komputacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego.

/oprac. D. Myśliwiec

Klasa III od kwietnia bierze udział w zajęciach "Eksperci programowania w podregionie nowotarskim”.

Celem projektu jest podniesienie umiejętności programowania wśród uczniów klas 1-3.

Dzieci poprzez zabawę uczą się podstaw programowania z użyciem programów Scratch, Scratch Junior. Zajęcia z użyciem maty edukacyjnej i klocków LEGO WeDo 2.0 pozwalają w formie zabawy rozwijać w uczniach kompetencje informatyczne, myślenie komutacyjne, zdolność do kreatywnego rozwiązywania problemów i myślenia algorytmicznego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć :)

 

W XIII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Lasku nasze uczennice uzyskały piękne wyniki! Łucja Radoń zdobyła I miejsce w kategorii kl. I-III, natomiast Julka Radoń i Justyna Młynarczyk otrzymały wyróżnienie w kategorii duety kl. IV-VI.

Serdecznie gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów!

 

W tegorocznym Gminnym Konkursie Szopek organizowanym przez Szkołę Podstawową w Rogoźniku wzięli udział również nasi uczniowie. Miło nam poinformować, że w kategorii "szopki rodzinne średnie" Dawid, Krystian i Kacper Kawa oraz Martyna i Tomek Banach uzyskali wyróżnienia. Gratulujemy!

 

Z przyjemnością informujemy, że zespół "Cebulki" (Joanna Głodek, Kornelia Potoczak, Zuzanna Stachoń) z naszej szkoły znalazł się w ścisłym gronie laureatów konkursu "Nasza szkolna biblioteka" otrzymując nagrodę w kategorii kl. 7-8. Konkurs organizowała Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Targu.

Dziewczyny wykazały się kreatywnością, zdolnościami twórczymi i umiejętnie wykorzystały różne techniki plastyczne. Sami zobaczcie jaka to wspaniała praca!

    

 

 /więcej informacji na stronie biblioteki

 

konkurs piosenkiW dniu dzisiejszym, 9. listopada, odbył się w Ludźmierzu IX Gminny Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowało 4 wykonawców: 3 solistów i duet. Miło nam zakomunikować, że Łucja Radoń z kl. I zdobyła GRAND PRIX - najwyższą nagrodę w kategorii kl. I-III za piosenkę "Co to jest niepodległość". Natomiast wyróżnienie w kategorii kl. IV-VI uzyskał duet: Julia Radoń i Justyna Młynarczyk za piosenkę "Uwierz Polsko".

Bardzo serdecznie gratulujemy dziewczynom i zachęcamy wszystkich do udziału w różnych konkursach!

 

 

5.06 w Obidowej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny kl. II-III. Naszą szkołę reprezentowali: Edyta Młynarczyk i Krystian Potoczak. Z radością informujemy, że Edytka zajęła II miejsce w kategorii kl. II! Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich do poznawania tajników ortografii :)