Co to jest seria?
Co sprawia, że kilka książek może stanowić serię?
Lepsza seria czy pojedyncze tytuły?

Na te i inne pytania starali się odpowiedzieć uczniowie klasy VI. Pracowali w zespołach nad wybraną przez siebie serią książek. Wyniki zaprezentowali na lekcji języka polskiego: plakat, charakterystykę bohatera. Ponadto starali się udowodnić, że wybrane przez nich książki są serią, ponieważ łączy je główny bohater, miejsce wydarzeń, szata graficzna książek itp. I wszyscy doszli do tego samego wniosku: gdy zżyjemy się z bohaterem książki, ciężko się z nim rozstać. Wtedy najlepsza jest seria!

 

 

Pod takim tytułem klasa V realizowała swój projekt. Uczniów zainspirowała książka Martyny Wojciechowskiej "Dzieciaki świata".  Jej bohaterami są dzieci z różnych stron świata i chociaż wiele je różni, to "dzieci na całej kuli ziemskiej są takie same - czują podobnie, tak samo się śmieją i płaczą". Piątoklasiści po przeczytaniu książki przygotowali krótkie notatki o autorce. W kolejnym etapie projektu pracowali w grupach: każdy zespół przedstawił innego bohatera książki. Oprócz tego przygotował także ciekawostki na temat kraju, z którego dana postać pochodziła.
Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów klasy V:
  • portretów bohaterów książki
  • mapy świata z zaznaczonymi i opisanymi państwami, z których pochodzą mali bohaterowie

W ramach szkolnego projektu "Książki naszych marzeń" uczniowie klasy IV przygotowali piękne opracowanie książek o przygodach Piątki z Zakątka. Pracę wykonywali w grupach. Każdy zespół czytał inną książkę, a następnie wykonał plakat z podstawowymi informacjami na temat utworu. Grupy prezentowały swoje prace w klasie, a dodatkowo opowiadały najciekawszą ich zdaniem przygodę z książki.  Wszyscy zgodnie stwierdzili, że opowiadania o przygodach Piątki są ciekawe, można się przy nich pośmiać, a dodatkowo szybko się je czyta!                                                      

 

 

 

Uwaga! Rusza projekt "Książki naszych marzeń"! Na początek zapraszamy wszystkich do szkolnej biblioteki, gdzie na półkach pojawiły się nowe książki, wybrane przez uczniów. Z pewnością każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Pozostałe działania w ramach projektu już wkrótce!