Wolontariuszki z naszej szkoły z zaangażowaniem wzięły udział w akcji w „Znicz.” Uczennice kl. IV - Asia i Milenka przyszły na cmentarz „uzbrojone” w niezbędny sprzęt i z wielką ochotą przystąpiły do pracy. Dziewczynki sprzątały zapomniane mogiły, grabiły liście i sprzątały alejki między grobami. Pięknie przyozdobiły groby. Dzięki takiej akcji możemy  uczyć się szacunku dla tradycji i poszanowania miejsc pamięci o naszych zmarłych.

 

 

 

Akcja: WEŹ PIESKA!

 

Adoptując zwierzę ze schroniska czynimy wielkie dobro, naprawiamy to co zepsuli inni ludzie, ratujemy istotę, której los w jednej chwili zmienia się.
Koszmar schroniskowej beznadziei zmienia się w piękne, bezpieczne, szczęśliwe życie.

To wspaniałe uczucie, gdy to TA nasza decyzja daje tyle szczęścia i wspaniały los innej istocie.

Trzeba doświadczyć tego uczucia aby zrozumieć jakie jest ważne i wyjątkowe.

Los tego wybranego, jedynego zwierzęcia zależy właśnie od was. Mamy wielką moc – możemy wpłynąć na los bezbronnej istoty.

Na nowych właścicieli czeka bardzo dużo psów i jest ich ogromna różnorodność. Każdy może wybrać takiego psa, który będzie odpowiadał mu pod względem temperamentu, charakteru, wielkości i wyglądu.

Adopcja dorosłego psa ma wiele zalet:

  • Łatwiej nauczyć czystości dużego psa niż szczeniaka. Mieszkanie jest dla psa budą
    i z natury psiak nie załatwia się w niej.
  • Unikamy wiele kłopotów, które są nieodłącznie związane z posiadaniem, chociaż bardzo słodkiego ale absorbującego szczeniaka.
  • Ma już ukształtowany temperament i charakter.
  • Znamy jego wielkość i wygląd.
  • Zyskujemy niezwykle oddanego przyjaciela. Psy ze schroniska szybko i bardzo mocno przywiązują się do swoich nowych opiekunów.

Zalety adopcji szczeniaka:

  • Duża satysfakcja z pomocy bezdomnemu, nieszczęśliwemu zwierzęciu.
  • Szczeniaka odbiera się z książeczka zdrowia, odrobaczonego, zaszczepionego.

 

UWAGA!!!

Wszelkie informacje znajdują się na plakacie. Zachęcamy do osobistego odwiedzenia schroniska, gdyż kontakt telefoniczny jest bardzo trudny z powodu pracy opiekunów nad zwierzątkami.

 

Wolontariusze SP w Dębnie,
p. Marianna Zajączkowska
i koordynator akcji
p. Danuta Myśliwiec

 

 

Zbieraliśmy szczoteczki i pasty do zębów dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. Szczoteczek, past i mydełek wciąż potrzeba dużo, bardzo dużo. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji charytatywnej „Kup Pan Szczotkę!" i ”Podaj mydło". Zebrane szczoteczki, pasty do zębów i mydła (6,5 kg) zostały przekazane do Fundacji Redemptoris Missio w Poznaniu. 
Już niedługo trafią one na ręce misjonarzy, którzy uczą dzieci dbać o zęby i higienę na Czarnym Lądzie.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tych wspaniałych akcjach!!!

 /red.D. Myśliwiec

 

W związku z Państwa zaangażowaniem w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących chcielibyśmy przyznać Państwu wyróżnienie  "Szkoła z misją".

Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

 

W grudniu uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły aktywnie włączyli się w szkolną akcję wolontariatu „Słodki podarunek”. Liderem akcji była Kinga Rusnak z klasy VI.

Akcja polegała na zbiórce słodkości do specjalnego koszyczka stojącego na korytarzu szkolnym: cukierków, draży, ciastek, pierników, batoników, lizaków, czekolad, gum do żucia, wafli itp. Zebrane produkty wraz ze specjalnie przygotowaną kartką z życzeniami zostały zapakowane do paczki i podarowane Rodzinnemu Domowi Dziecka w Dursztynie. Siostry bardzo serdecznie podziękowały wszystkim za słodycze, pamięć i pomoc.

Uczniom biorącym udział w akcji, rodzicom i nauczycielom bardzo dziękujemy ?

 /red. D. Myśliwiec