2 października odwiedził naszą szkołę pan Bogdan Zubek - przedstawiciel Straży Pożarnej z Komendy Powiatowej w Nowym Targu. Przeprowadził pogadankę i wyświetlił instruktażowy film nt bezpiecznej i sprawnej ewakuacji szkoły.

Następnego dnia  p Zubek, wspólnie ze strażakami OSP Dębno, przeprowadził próbną ewakuację szkoły. Po udanej akcji uczniowie i nauczyciele mogli przekonać się jak ważne jest, by w sytuacji zagrożenia zachować spokój i opanowanie.

18 marca odbyło się spotkanie kl. II-VI z panią psycholog na temat uzależnień od komputera, internetu i urządzeń współczesnej techniki. Prowadząca w bardzo interesujący sposób przekazała wiele cennych uwag o tym, jak  świadomie korzystać z dobrodziejstw nowoczesnych urządzeń i dostrzegać ich plusy i minusy.

{vsig}obrazy//2014/uzaleznienia{/vsig}

Dnia 26 listopada 2013 roku klasy IV-VI uczestniczyły w spotkaniu z policjantem. Celem tego spotkania było uświadomienie uczniom, jak ważne jest bezpieczeństwo w internecie. Pan policjant zademonstrował jakie mogą być przyczyny i skutki złego zachowania w sieci. Dzieci dowiedziały się również jak się zachować gdyby zostały ofiarami cyberprzemocy.

/ M.Zubek /

{vsig}obrazy//2013/321internet{/vsig}

Kolejny już raz klasy młodsze spotkały się z Policją i Prezesem Elektrowni Wodnych w Niedzicy - G. Podlewskim w ramach akcji "Bądź bezpieczny na drodze". Zaproszeni goście wyjaśniali w jaki sposób najbezpieczniej poruszać się po drodze i jak ważne jest noszenie odblasków przez dzieci. Następnie rozdali "pierwszakom" odblaski i drobne upominki.

W piątek 23.XI  już po raz czwarty, odbyło się spotkanie w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" poświęcone bezpieczeństwu dzieci na wsi w drodze do szkoły oraz poruszaniu się w miejscach publicznych.  Pogadankę przeprowadzili policjanci z Nowego Targu wraz z inicjatorem akcji - Prezesem  Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy - Grzegorzem Podlewskim. Pod koniec spotkania  wszyscy uczniowie otrzymali  drobne upominki ufundowane przez ZEW.

{vsig}obrazy//2012/bezpiecznie{/vsig}