Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów dbi oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Podsumowanie projektu

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 odbywał się w dniach: 9-14.02.2020 pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

W tygodniu poprzedzającym DBI do rodziców została mailowo skierowana informacja na temat zagrożeń w Internecie, na które może być potencjalnie narażone dziecko w sieci. Rodzice mogli zapoznać się z materiałami przeznaczonymi dla opiekunów, oglądnąć filmy i ewentualnie skorzystać z pomocy.

Dzieci z klas II-III  nauczyły się piosenki "Świat realny jest genialny", od którego rozpoczęła się cała akcja bezpiecznego Internetu. Następnie każda z klas zapoznała się z materiałami edukacyjnymi umieszczonymi na portalu Saferinternet; po obejrzeniu filmików wychowawcy przeprowadzili pogadanki z uczniami oraz zachęcali do podzielenia się własnymi doświadczeniami w tym temacie.

Podczas zajęć z informatyki w klasach I - VIII uczniowie brali udział w wielu aktywnościach łączących naukę z zabawą: układali plakat z zasadami bezpiecznego zachowania w sieci z puzzli online, układali z rozsypanek online zasady antyhejtowe, poznali zasady netykiety i tworzyli do nich plakaty w programie Paint. Starsi uczniowie proponowali własne zasady netykiety na wspólnej tablicy Lino, tworzyli quizy w aplikacji LearningApps, korzystając z aplikacji do tworzenia chmur wyrazowych tworzyli plakaty prezentujące zalety lub zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu.

Nasi uczniowie pokazali, że wiedzą, jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Mamy nadzieję, że będą tych zasad przestrzegać na co dzień.

Przykłady prac uczniów

{gallery layout="flow"}dbi{/gallery}

 

Klasa VIII przygotowała i przeprowadziła ankietę (wspólnie z wychowawcą) na temat korzystania z portali społecznościowych wśród uczniów klas VI-VIII. Zapraszamy do dokładnego zapoznania się z wynikami ankiety: opracowane wyniki ankiety tutaj

 

W wyniku podjętych działań zwiększyła się świadomość dzieci i młodzieży dotycząca zagrożeń w sieci, na które narażony jest obecnie każdy użytkownik Internetu. Działania promowały pozytywny aspekt wykorzystania Internetu oraz promowały tolerancję i kulturę zrozumienia.

  {youtube}https://youtu.be/WL3jW2PADxo{/youtube}