W kwietniu uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnym konkursie plastycznym w Łopusznej pt: "Ks. Prof. J. Tischner w mojej wyobraźni - Jego życie i działalność".

Celem konkursu było poznanie wielkiego kapłana, filozofa; jego życia, pracy duszpasterskiej oraz uczczenie jego pamięci. Na konkurs nadesłano 37 prac ze szkół podstawowych i gimnazjów. Nasze uczennice: Wiktoria Kukuczka i Maria Budz zdobyły wyróżnienia - gratulujemy!

{vsig}obrazy//2015/tishner{/vsig}

Klasa II podczas zajęć o tematyce "Sposoby podróżowania" rysowała środki lokomocji.

{vsig}obrazy//2015/pojazdy2{/vsig}

W ramach pokomunijnego Białego Tygodnia, klasa III wraz z rodzicami, ks. Proboszczem oraz panią wychowawczynią pielgrzymowała do Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu. Po przyjeździe odbyła się prelekcja i film na temat bazyliki, a następnie wszyscy uczestniczyli we mszy św. Potem pielgrzymi udali się do Ogrodu Maryjnego.

Smaczne i pożywne "co-nieco" w jadłodajni "Tęcza", zakończyło pełne wrażeń pielgrzymowanie.

30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez kl. III. Uczniowie, w formie przedstawienia sondy ulicznej i rozmowy ze znawcami historii Polski, próbowali przybliżyć widzom tło historyczne i rolę, jaką miała spełniać Konstytucja 3 Maja 1791 roku. Uroczystość uświetnił polonez wykonany przez kl. III oraz występy muzyczne uczniów kl. IV i V.

Po akademii dyrektor podsumował ostatnie osiągnięcia uczniów naszej szkoły dotyczące konkursu plastycznego kl.0 w Rogoźniku i konkursu wiedzy o rybach kl. V w Szlembarku.

{vsig}obrazy//2015/3maj{/vsig}

W dniu 29,04.2015 r. w Szkole Podstawowej w Szlembarku odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pt.„Idziemy na ryby”. Konkurs  swoją tematyką obejmował wiadomości z zakresu ryb słodkowodnych występujących w Polsce.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowała drużyna w składzie:  Katarzyna Kurzydło, Izabela Mąka, Patryk Potoczak.

Zespół ten w konkursie wiedzy o rybach zdobył  II miejsce.

 

Ponadto najmłodsze dzieci z naszej szkoły  brały udział w tym konkursie wykonując piękne prace plastyczne na temat ryb, które to prace również były oceniane. W konkursie prac plastycznych również mamy osiągnięcia J:

III miejsce - Bartłomiej Gąsiorek  kl. I

IV miejsce - Oliwia Kasprzak z oddziału przedszkolnego

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i drobne upominki.

Gratulujemy i zachęcamy pozostałe dzieci do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.