Uczniowie klasy VI wraz z rodzicami zorganizowali komers dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas IV i V. Jak widać na załączonych zdjęciach wszyscy świetnie się bawili - Kacper i Grzegorz zadbali o dobrą muzykę podczas imprezy! Dodatkowo dla wszystkich został przygotowany poczęstunek, a na koniec słodki upominek.

{vsig}obrazy//2014/komers1{/vsig}

18 czerwca  2014 roku uczniowie klas V i VI z opiekunem Panią Marianną Zajączkowską zwiedzili Muzeum Podhalańskie, znajdującą się w podziemiach Urzędu Miasta ekspozycję – Izbę Zimnej Wojny i Socjalizmu (Izwis) oraz Dwór w Łopusznej.

W Muzeum oglądali stałą ekspozycję pt. „Nowy Targ na przełomie XIX i  XX w. – miasto, którego już nie ma”. Uczniowie mogli zobaczyć warsztat bednarza, koło garncarskie, garnki, misy, dzbany; stoły kapelusznicze, obróbka lnu i wełny, warsztat stolarza.

Na wystawie czasowej prezentowana jest piękna wystawa zdjęć poświęcona Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w 3D.

Na parterze nowotarskiego ratusza uczniowie obejrzeli stałą ekspozycję „Miasto Nowy Targ – Jan Paweł II: przeszłość i obecność”. Wśród pamiątek cennych, ciekawych, wystawa gromadzi wiele relikwii drugiego stopnia ( przedmiotów, z którymi Święty Jan Paweł II miał fizyczny kontakt ciągle lub przez dłuższy czas).

Jest w gablotach sporo przedmiotów osobistych używanych przez Jana Pawła II m.in. sweter, skarpety, kapelusz ( noszone w wakacje, podczas wycieczek w Alpy i Dolomity ). Między pamiątkami z czasów krakowskich znaleźć można dyplom magisterski Karola Wojtyły, dokumenty ze studiów, pisma urzędowe i wiele innych cennych pamiątek.

Uczniowie odwiedzili także Galerie Jatki, obejrzeli wystawę malarstwa, wzięli udział w lekcji warsztatowej prowadzonej przez kierownika Galerii Jatki panią Annę Dziubas. W tym czasie  wykonali prace malarskie inspirowane wystawą poświęconą  świętemu Janowi Pawłowi II.

W końcowym etapie wycieczki uczniowie zobaczyli Dwór w Łopusznej i jego zbiory oraz chałupę góralską Klamerusów z początku XX wieku.  Historia Dworu w Łopusznej sięga  XVI w.

W Łopuszańskim Dworze organizuje się Muzeum Kultury Szlacheckiej ukazujące średniozamożną siedzibę szlachecką.

Dzisiaj na boisku szkolnym klasa IV zdawała egzamin na kartę rowerową. Pod czujnym okiem p. Leśniak przygotowywali się przez dłuższy czas, ucząc się pilnie teorii. Wszystkim "poszło" więc bez problemu. Całość nadzorował i przeprowadził P. Emanuel Brzyzek z Gimnazjum w Krempachach.

Nasza uczennica - Marcelina Zubek brała udział w konkursie poetyckim pt. "Las wierszem malowany" organizowanym przez Nadleśnictwo Krościenko. Miło nam poinformować, że Marcelinka uzyskała wyróżnienie w kategorii szkoła podstawowa.

/więcej na stronie:www.kroscienko.krakow.lasy.gov.pl/

{vsig}obrazy//2014/kroscienko2014{/vsig}

W dniach od 30.05.2014r. do 08.06.2014r. byliśmy w miejscowości Bellaria we Włoszech na "zielonej szkole".

Hotel w którym przebywaliśmy, nosił nazwę Meeting. Było tam przecudownie i codziennie świeciło słońce. Każdego dnia chodziliśmy na plażę i świetnie się bawiliśmy. Graliśmy w siatkówkę, opalaliśmy się oraz pływaliśmy w morzu. Naszym opiekunem była Pani D. Leśniak.

 

/oprac. Natalia Głodek/