30 kwietnia cała szkoła pojechała na wycieczkę do Krakowa. Pierwszym punktem wyjazdu była rewia na lodzie pt. "Śpiąca Królewna" na lodowisku Cracowii. Następnie przeszliśmy na ulicę Grodzką do "Najmniejszej fabryki cukierków", gdzie mogliśmy obejrzeć, jak wyrabia się cukierki z kolorowego karmelu. Potem częstowaliśmy się zrobionymi cukierkami i dostaliśmy w prezencie po małej paczuszce słodkości.

W związku ze zbliżającą się kanonizacją papieża Jana Pawła II, odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie kl. III i IV oraz Julka z klasy II poprzez ciekawą inscenizację przybliżyli postać Karola Wojtyły. Dopełnieniem uroczystości były piosenki i prezentacja multimedialna przygotowana wspólnie z chłopcami z klasy VI.

Po zakończonej akademii ks. Milan wręczył nagrody w szkolnym konkursie plastycznym "Droga do świętości Jana Pawła II".

 


 


Uroczysta akademia odbyła się także w remizie OSP w Dębnie 27 maja - czyli w dniu kanonizacji Jana Pawła II. Nasi podopieczni wystąpili przed liczną publicznością: Związek Podhalan, Koło Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy wsi. Występom towarzyszył zespół góralski, z którym również tańczyli nasi uczniowie.

9 kwietnia w klasie II odbyły się zajęcia pt: "Koło - niezwykły wynalazek". Uczniowie poprzez zabawę poznawali znaczenie koła.

{vsig}obrazy//2014/autka_kl2{/vsig}

Uff... już po wszystkim. Teraz trzeba tylko cierpliwie czekać na wyniki.