"Ostatni dzwonek zabrzmiał  dziś

braterski splećmy krąg;

w tej szkolnej ciszy, w świetle lamp'

ostatni uścisk rąk"

Dzisiaj odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015.

Klasa V programem artystycznym żegnała klasę VI, natomiast nasi absolwenci przedstawili prezentację multimedialną o swoim "burzliwym i kolorowym" życiu ;))

Następnie Pan Dyrektor wręczył nagrody za100% frekwencję, którą otrzymali: Paulina i Patrycja Warmuz, Paweł i Jakub Leśny, Julka Jeziorczak, Marta Nowak i Martyna Kaczmarczyk.

Plakietkę "WZOROWEGO UCZNIA" otrzymały: Julka Rabska, Kasia Kurzydło i Weronika Potoczak, a ich rodzice - Listy Gratulacyjne.

Klasa 0 pożegnała się z panią od języka angielskiego.

{vsig}obrazy//ogloszenia/zerowka{/vsig}

Zabawa pożegnalna klasy VI.

Uczniowie z Dębna na obozie językowym

W dniach 6 – 12 czerwca 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Dębnie wraz z grupą uczniów z krempaskiego gimnazjum, Szkoły Podstawowej w Krempachach, Harklowej, Knurowa i Ostrowska wzięły udział w obozie edukacyjnym w Długopolu Dolnym na Ziemi Kłodzkiej.  Uczniowie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców – wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży z całego świata – Kenii, Wietnamu, Chin, Filipin, Kolumbii, Finlandii, Ukrainy, Niemiec i Łotwy. Zajęcia oczywiście prowadzone były w języku angielskim i miały na celu doskonalenie u dzieci umiejętności posługiwania się tym językiem oraz rozwinięcie obecnie cenionych umiejętności społecznych: przewodzenia, autoprezentacji i pracy w zespole.  Podczas pobytu na obozie uczniowie odbyli wycieczkę do Błędnych Skałek w Parku Narodowym Gór Stołowych, parku linowego oraz zwiedzili Kopalnię Złota. Wyjazd zorganizował pan Łukasz Zamarlik, nauczyciel języka angielskiego z Dębna. Opiekunami grupy byli p. Danuta Stanik, p. Zofia Kalata oraz  p. Wojciech Pajerski.

oprac.Łukasz Zamarlik

Komunikaty:

Msza na zakończenie roku szkolnego - piątek - godz. 8.30

Zakończenie roku szkolnego w szkole - godz. 9.30


Serdecznie zapraszamy rodziców na  uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/15

Dzisiaj wszystkie klasy wyruszyły na wycieczkę do Krosna. Odwiedziliśmy Centrum Dziedzictwa Szkła, gdzie zobaczyliśmy, jak powstają szklane arcydzieła oraz uczestniczyliśmy w warsztatach malowania na szkle. Zwiedzaliśmy również rynek i jego podziemia.  Niesamowite wrażenia!

/zobaczcie zdjęcia z wycieczki/

Podczas lekcji historii "Bogowie greccy" w kl. IV.

{vsig}obrazy//2015/historia4{/vsig}

W dzisiejszym przeglądzie piosenki "Od Podhala do Opola" nasze uczennice uzyskały wyróżnienia:

- Karolinka Guroś w kategorii klas I-III

- Marysia Głodek z akompaniamentem Marysi Budz i Weroniki Potoczak w kategorii klas IV-VI

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tegoroczny Dzień Dziecka odbył się na boisku "Cyrna" przy pięknej pogodzie, radosnych nastrojach, wspaniałych prezentach i pysznym jedzonku.  Wszystko udało się dzięki solidnemu wsparciu Rady Rodziców i innych zaangażowanych Mam. Dzisiejsza impreza miała charakter Festynu Rodzinnego, dlatego też wszyscy bawili się wspólnie.

Jak to dobrze być dzieckiem :))

 


/w galerii są nowe zdjęcia z naszego festynu/

Klasa IV zdawała we wtorek egzamin na kartę rowerową.

/zobaczcie zdjęcia/

W kwietniu uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnym konkursie plastycznym w Łopusznej pt: "Ks. Prof. J. Tischner w mojej wyobraźni - Jego życie i działalność".

Celem konkursu było poznanie wielkiego kapłana, filozofa; jego życia, pracy duszpasterskiej oraz uczczenie jego pamięci. Na konkurs nadesłano 37 prac ze szkół podstawowych i gimnazjów. Nasze uczennice: Wiktoria Kukuczka i Maria Budz zdobyły wyróżnienia - gratulujemy!

{vsig}obrazy//2015/tishner{/vsig}

Klasa II podczas zajęć o tematyce "Sposoby podróżowania" rysowała środki lokomocji.

{vsig}obrazy//2015/pojazdy2{/vsig}