W ramach pokomunijnego Białego Tygodnia, klasa III wraz z rodzicami, ks. Proboszczem oraz panią wychowawczynią pielgrzymowała do Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu. Po przyjeździe odbyła się prelekcja i film na temat bazyliki, a następnie wszyscy uczestniczyli we mszy św. Potem pielgrzymi udali się do Ogrodu Maryjnego.

Smaczne i pożywne "co-nieco" w jadłodajni "Tęcza", zakończyło pełne wrażeń pielgrzymowanie.

30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez kl. III. Uczniowie, w formie przedstawienia sondy ulicznej i rozmowy ze znawcami historii Polski, próbowali przybliżyć widzom tło historyczne i rolę, jaką miała spełniać Konstytucja 3 Maja 1791 roku. Uroczystość uświetnił polonez wykonany przez kl. III oraz występy muzyczne uczniów kl. IV i V.

Po akademii dyrektor podsumował ostatnie osiągnięcia uczniów naszej szkoły dotyczące konkursu plastycznego kl.0 w Rogoźniku i konkursu wiedzy o rybach kl. V w Szlembarku.

{vsig}obrazy//2015/3maj{/vsig}

W dniu 29,04.2015 r. w Szkole Podstawowej w Szlembarku odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pt.„Idziemy na ryby”. Konkurs  swoją tematyką obejmował wiadomości z zakresu ryb słodkowodnych występujących w Polsce.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowała drużyna w składzie:  Katarzyna Kurzydło, Izabela Mąka, Patryk Potoczak.

Zespół ten w konkursie wiedzy o rybach zdobył  II miejsce.

 

Ponadto najmłodsze dzieci z naszej szkoły  brały udział w tym konkursie wykonując piękne prace plastyczne na temat ryb, które to prace również były oceniane. W konkursie prac plastycznych również mamy osiągnięcia J:

III miejsce - Bartłomiej Gąsiorek  kl. I

IV miejsce - Oliwia Kasprzak z oddziału przedszkolnego

Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i drobne upominki.

Gratulujemy i zachęcamy pozostałe dzieci do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

W związku z realizacją tematyki zajęć "Woda to życie", klasa III wybrała się dzisiaj na spacer nad Dunajec. Pomimo niezbyt sprzyjającej pogody, uczniowie chętnie ruszyli nad rzekę bacznie obserwując przyrodę.

{vsig}obrazy//2015/dunajec{/vsig}

Zrobiło się cieplutko i uczniowie naszej szkoły nie mogli nacieszyć się słoneczkiem. Kto tylko mógł, spędzał czas na szkolnym podwórku. Klasa VI, grzejąc się w promieniach słońca, odbyła tam lekcję języka polskiego. Podobnie uczniowie klasy IV – na lekcji wychowawczej ozdobili szary asfalt pięknymi, radosnymi rysunkami. Widać, że wszyscy cieszą się z pięknej wiosennej pogody.

Przerwy wyglądały nie mniej entuzjastycznie! Plac zabaw znacznie się ożywił, o czym możecie się przekonać oglądając zdjęcia.

{vsig}obrazy//2015/m{/vsig}

1 kwietnia szóstoklasiści pisali pierwszy w swoim życiu poważny egzamin. Nowa formuła sprawdzianu składa się z dwóch części: polonistyczno-matematycznej oraz językowej. Uczniowie mieli duże pole do popisu;)

Naszym najstarszym wychowankom życzymy uzyskania dobrych wyników!

{vsig}obrazy//2015/sprawdzian6{/vsig}

Kl. II przygotowała ciekawą inscenizację na temat Świąt Wielkanocnych.

 

 

 

W klasie II odbyła się lekcja poświęcona czasopismom. Uczniowie pracowali w grupach i wspólnie starali się odpowiedzieć na pytania: Jakie są rodzaje czasopism? Z czego składa się strona tytułowa? Następnie zaprojektowali stronę tytułową swojego własnego wymyślonego czasopisma.

Wszyscy chętnie brali udział w lekcji i z ciekawością przeglądali przyniesione na zajęcia gazety.

{vsig}obrazy//2015/czasopisma2{/vsig}

Klasa IV w poszukiwaniu wiosny

W piątek uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą wybrali się na spacer. Chcieli sprawdzić, czy wiosna dotarła już do Dębna. Zaraz po wyjściu stała się jasne, że TAK, WIOSNA NA DOBRE ZADOMOWIŁA SIĘ u nas! Zauważyliśmy następujące na to dowody:

- słoneczko świeciło i było cieplutko

- w ogródkach kwitły kwiaty: krokusy, przebiśniegi, stokrotki

- na gałęziach drzew pojawiły się pąki

- zazieleniła się trawa

- na gałązkach wierzbowych widoczne były bazie

 

Humory wszystkim dopisywały; zastanawialiśmy się tylko, czy taka pogoda długo się utrzyma, bo pamiętamy, że „W marcu jak w garncu” i „Kwiecień – plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”…

Marcin Haręza oraz Zosia Siedlarz- uczniowie kl.0, brali udział w I Gminnym Konkursie Recytatorskim w Łopusznej pod hasłem: „Julian Tuwim Czarodziej Słowa”.

Gratulujemy Marcinkowi, który za swoją recytację wiersza "Lokomotywa" zdobył wyróżnienie.

/więcej informacji na stronie szkoły w Łopusznej/

{vsig}tuwim//recyt0/{/vsig}

Dzisiaj, dwie uczennice z kl. III Agatka Haręza i Julka Jeziorczak, brały udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim poezji Jana Brzechwy w Szlembarku.

Serdecznie gratulujemy Julce, która zajęła III miejsce w kategorii kl. I-III.

Naszym małym recytatorkom dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

Wspaniałe przebrania, pyszny poczęstunek i konkursy z nagrodami to atuty tegorocznej zabawy karnawałowej. Jak widać na zdjęciach, świetnie się bawiliśmy!