zabawa24 listopada od 14:00 nasza szkoła rozbrzmiewała muzyką: o tej godzinie młodsze klasy zaczynały swoje spotkania z wróżbami andrzejkowymi. O 16:00 zmieniły ich klasy IV – VI .Oprócz muzyki, nad którą czuwali Maciek i Michał z kl. VI, Samorząd Szkolny przygotował wróżby dla wszystkich oraz zorganizował sklepik. Zabawa była udana, a wróżby wzbudzały sporo emocji.

Jednak wszystko ma swój koniec – następne tańce w karnawale, podczas zabawy karnawałowej! Zapraszamy!

 

24 listopada w Klikuszowej odbyły się gminne zawody, w których wzięło udział czworo naszych uczniów: Ewelina Legutko, Jan Zoń, Mateusz Kozioł, Kamil Janos. Wspólnie zdobyli dla szkoły 70 punktów.

 

11 listopada to szczególna data. Jak co roku w naszej szkole uczciliśmy ją uroczystą akademią. Uczniowie klasy VI i V przypomnieli nam najważniejsze wydarzenia z historii Polski, pięknie recytowali patriotyczne wiersze i na zakończenie zaśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. Wszystkim udzielił się podniosły, uroczysty nastrój.

 

W środę 9 listopada w Klikuszowej odbyło się spotkanie tych uczniów, którzy byli na „zielonej szkole” we Włoszech. Wszyscy wspólnie obejrzeli filmik nakręcony w San Mauro Mare, Wenecji, San Marino i innych ciekawych miejscach, które odwiedzili w maju 2011 roku. Każdy uczestnik otrzymał także pamiątkowy dyplom, drobny upominek oraz płytkę z filmem i zdjęciami.

Na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich przybyłych na poczęstunek.

Teraz czas myśleć o następnej „zielonej szkole”…

 

 

9 listopada uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Dębnie. Zanim jednak zostali pasowani na uczniów przez Dyrektora szkoły Jacka Zonia, przedstawili krótki program artystyczny, przygotowany przez panią Danutę Myśliwiec, wychowawczynię klasy I. Każdy uczeń zaprezentował się najlepiej, jak potrafił. Ich wysiłek został nagrodzony;

każdy otrzymał upominek, dyplom na pamiątkę tego uroczystego dnia oraz został zaproszony na słodki poczęstunek.

 

 

.

4 listopada odbył się szkolny etap Gminnego Konkursu Pięknego Czytania. Uczestnicy musieli przygotować po dwa fragmenty z podanych wcześniej książek i przeczytać je przed jury. Uczestników oceniały: pani Teresa Zoń i pani Monika Jagieła. Najlepiej zaprezentowały się uczennice: Julia Rabska z kl. II i Ewelina Legutko z kl. V – to one będą reprezentować naszą szkołę w gminnym konkursie w Waksmundzie. Życzymy powodzenia!

 

obrazek

Dnia 15.09.2011 r. w Nowym Targu odbyły się Gminne zawody szkół podstawowych w piłce nożnej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:Kozioł Mateusz, Jeziorczak Maciej, Kurzydło Michał,Zoń Jan, Zubek Adrian, Wróbel Hubert, Janos Kamil, Rusnak Bartek, Gorlicki Patryk.W Turnieju brało udział 14 drużyn. Nasza reprezentacja wywalczyła II miejsce.W nagrodę otrzymali pamiątkowy puchar, dyplom oraz nagrody rzeczowe dla szkoły.

Gratulujemy chłopcom pięknego wyniku i życzymy dalszych wygranych.

Pełne wyniki zawodów na podhale24.pl

14 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wydarzenie to zawsze wzbudza wiele emocji. Tak było i tym razem. Kandydowało 9 osób z klas IV – VI.Ostatecznie przewodniczącym został Mateusz Kozioł z klasy VI. Wygrał zdecydowaną przewagą głosów. Oprócz niego w samorządzie znaleźli się jeszcze: Ewelina Potoczak kl. VI, Jan Zoń kl. V, Jakub Olcoń kl. IV.

Życzymy udanych rządów!  obrazek


Witamy w nowym roku szkolnym 2011/2012

Dźwięk dzwonka przywitał uczniów 1 września w murach naszej szkoły…

Dla niektórych był to powód do radości, dla innych znak, że wróciły obowiązki.

Najwięcej obaw było pewnie w serduszkach najmłodszych.

Klasa 0 niepewnie zerkała na nauczycieli i nowych kolegów,

ale po kilku dniach z pewnością będą się czuli w szkole jak u siebie.

Tym bardziej, że jest ich spora gromadka – aż 19!

Po krótkim wystąpieniu Dyrektora szkoły Jacka Zonia

uczniowie rozeszli się do swoich klas na spotkania z wychowawcami

i otrzymali plan lekcji na kolejny dzień. Jutro na 8:00!

 

21 czerwca odbyło się w Gimnazjum w Krempachach gminne zakończenie roku szkolnego z udziałem dyrektorów szkół, przedstawicieli ZEAS-u i Urzędu Gminy Nowy Targ. Uczniowie z najwyższą średnią z każdej szkoły otrzymali nagrody z rąk Wójta Gminy Jana Smarducha. Z naszej szkoły nagrodę otrzymał Jan Zoń- kl. IV (średnia 5,45).


22 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2010/2011. Najpierw klasa V żegnała szóstą, a następnie absolwenci przedstawili żartobliwą inscenizację, żegnając się w ten sposób ze wszystkimi.

[...zdjęcia w galerii...]

20 czerwca odbył się komers klasy VI, na który zaproszona została klasa IV i V.

[...zdjęcia w galerii...]