Wczoraj nasze uczennice brały udział w V Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Krempachach.

Karolina Guroś i Weronika Pietraszek (kl. II) wyśpiewały II miejsce, natomiast Marta Nowak (kl. V) otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy dziewczynkom i życzymy dalszych sukcesów!

{vsig}obrazy/2014/krempachy{/vsig}

10 stycznia lekcja muzyki w klasie IV miała charakter pokazowy. Uczniowie śpiewali kolędy z przygotowaną wcześniej aranżacją.

Każdy utwór był wykonany na wysokim poziomie. Okazuje się, że w klasie IV drzemie jeszcze wiele nieodkrytych możliwości wokalnych!

{vsig}obrazy//2014/muzyka{/vsig}

Wzruszające przedstawienie bożonarodzeniowe przedstawiła kl. IV wraz z "zerówką".

Niech przesłanie z niego płynące na długo zapadnie w naszą pamięć, a życzenia świąteczne niech popłyną do wszystkich uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

 

W piątek uczniowie z wychowawcami zasiedli do wigilijnej uroczystości. Wszyscy dzielili się opłatkiem a potem kosztowali różnych smakołyków. Panowała świąteczna i bardzo ciepła atmosfera.

Ciekawa lekcja polskiego...

Zamiast tradycyjnego omawiania lektury uczniowie klasy V zmierzyli się z projektem edukacyjnym dotyczącym powieści "Chłopcy z Placu Broni". Każda grupa dostała temat i miesiąc czasu na jego zrealizowanie. Uczniowie spotykali się po lekcjach i wspólnie pracowali nad swoimi tematami. Ich wyniki możecie podziwiać na zdjęciach. Projekt zakończył się zaprezentowaniem przez każdą grupę swoich prac na lekcji języka polskiego.

{vsig}obrazy//2013/lekcja_polski{/vsig}