1.10.2021 rusza SZKOLNA LIGA MATEMATYCZNA! Kliknij i przeczytaj

 

 

 Dzisiejszy apel odbył się z okazji 82 rocznicy napaści hitlerowskiej na Polskę. Klasa VIII przybliżyła nam rys historyczny tych wydarzeń, a Justynka i Marcin okrasili występ patriotycznym śpiewem.

 

 

 

 

 

Regulamin uczestnictwa i losowania nagród

 

 

 spotkanie z drużynowąZ okazji rozpoczynającego się roku harcerskiego i corocznego zaciągu, klasy IV-V oraz VI-VII miały dzisiaj okazję spotkać się z drużynową Martą z 8 Nowotarskiej Drużyny Harcerek ZHR "Górski Potok". Uczniowie dowiedzieli się jak powstało harcerstwo w Polsce, czym jest pionierka na obozie i jakie można zdobywać sprawności. Poznali atrybuty harcerza i próbowali swoich umiejętności w robieniu węzłów. Nie zabrakło też ciekawych gier i harców.

Kto ma ochotę na przygodę z harcerstwem, drużyny chłopięce i dziewczęce zapraszają do Nowego Targu na zbiórki.

Czuwaj!

 

 

 

Nowy Rok Szkolny powitamy 1. września o godz.:

8:30 - Msza święta w kościele

9:30 - uroczyste rozpoczęcie w budynku szkoły

 

 

 

 

 

Dzisiejsze zakończenie roku szkolnego było, jak zawsze, doniosłym wydarzeniem. Po krótkim programie artystycznym klasy VII i życzeniach dla nauczycieli od klasy VIII, Pan Dyrektor Jacek Zoń wręczył listy gratulacyjne dla rodziców oraz świadectwa z wyróżnieniem dla ósmoklasistów. Całą uroczystość uświetniły muzyczne występy uczniów.

 


23. VI - Dzień Taty

Dziś święto obchodzi najdroższy Tata
niech los mu z kwiatów życie uplata,
niech nie da poznać żadnych trosk
i rzuci pod nogi radości stos.

 

 

 

Uczniowie klasy III zainspirowani wierszami Michała Rusinka i Joanny Kulmowej, sami przystąpili do trudnej, acz ciekawej sztuki poetyckiej. Sami oceńcie efekty ich weny twórczej. Polecam!!!

         

 

     

   Więcej w zakładce #szczepimysie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pielgrzymka kl. III do LudźmierzaKlasa III odbyła dzisiaj pielgrzymkę do Bazyliki NMP w Ludźmierzu w ramach dziękczynienia po I Komunii Świętej. Dzieciom towarzyszyli rodzice, wychowawczyni i ksiądz T. Skupień. W sanktuarium była msza św., a następnie wszyscy przeszli dróżkami Ogród Różańcowy. Towarzyszyła nam piękna pogoda i radosny nastrój :)

 

 

 

Dzieci z klasy I, II i oddział przedszkolny odwiedziły dziś Teatr Rabcio w Rabce, w którym oglądały przedstawienie pt. " Kot w butach".

Podkategorie