samorząd26 września odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2023/24. Uczniowie klas I-VIII w tajnym głosowaniu wybierali trzech spośród sześciu kandydatów, a następnie wrzucali swój głos do urny. Po przeliczeniu głosów wyłoniono zarząd SU.

 

 

 

Przewodnicząca - Zuzanna Stachoń kl. VII

Z-ca przew. - Artur Głodek kl. VIII

Członek zarządu - Piotr Strama kl. VI

Opiekun Samorządu Szkolnego - p. Monika Miśkiewicz

 

 

13 września całą szkołą wybraliśmy się na ognisko w pobliże domków campingowych. Było pieczenie kiełbasek i pianek, dużo biegania z piłkami i spacer nad Białkę. Dopisała piękna pogoda, więc lody też były mile widziane :)

 

 

 

 

 Nowy Rok Szkolny 2023/24 rozpoczynamy 4 września (t.j. poniedziałek) mszą św. o godz. 8.30  w kościółku, a następnie, około godz. 9.30 spotkamy się w szkole.

 

 

    

Zapraszamy Rodziców do zapoznania się z animacją i ulotką nt przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15.

 

zajecia wakacyjne 2023     

Kliknij, aby przeczytać szczegóły

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/23

23.06 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na wstępie Dyrektor wraz z p. Miśkiewicz wręczyli nagrody za wyniki w II. Finale Szkolnej Ligii Matematycznej. następnie przekazano listy gratulacyjne rodzicom Kornelii Potoczak i Filipa Zonia, a potem klasa VII pożegnała absolwentów i wręczyła im upominki.

W dalszej części uroczystości ósmoklasiści w telewizyjnych wiadomościach  "Breaking News" przedstawili skrótowo najciekawsze newsy ze swojego 8-letniego pobytu w szkole. Całość programu okrasiły muzyczne występy kl.II, III i V.  

Ostatni punkt uroczystości to wręczenie nagród i świadectw ukończenia szkoły przez Dyrektora w obecności nauczycieli, uczniów i rodziców. Pozostali uczniowie otrzymali je z rąk wychowawców,  w swoich salach.

Żegnamy absolwentów i życzymy im wielu sukcesów, a uczniom klas 0 – VII mówimy: „Do zobaczenia we wrześniu!”

 

 

 

 

Gmina Nowy Targ planuje organizację zajęć wakacyjnych.

Miejsce zajęć: Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej.

Termin: pierwsze dwa tygodnie lipca. Konkretne dni i godziny realizacji będą ustalone w późniejszym czasie.

Zapewniony będzie dowóz dzieci wraz z opiekunem.

Prowadzenie zajęć pod okiem instruktorów.

Wszystkich chętnych proszę o zgłaszanie się przez email lub osobiście w terminie do poniedziałku tj. 19.06.2023 r.

Dyrektor szkoły Jacek Zoń

 

 

 

 

 

 

13 czerwca 2023 r. przeprowadzono drugi finał Ligi Matematycznej w naszej szkole.
Do ścisłego finału zakwalifikowało się 14-u uczniów, którzy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: klasy IV- VI oraz klasy VII- VIII. Przeprowadzono cztery rundy, w każdej z nich uczestnik miał prawo wyboru pytań za 1, 3 lub 5 punktów.
Rywalizacja była ogromna, jednak niepodważalnym mistrzem rachunków okazał się Filip Zoń z klasy VIIIII miejsce zajęła Kornelia Potoczak z klasy VI, a III miejsce należy do  Zofii Siedlarz z klasy VIII. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

/red. M. Miśkiewicz

 

 

W ramach programu „Poznaj Polskę” uczniowie klas starszych pojechali na dwudniową wycieczkę rekreacyjno – krajoznawczą.

Pierwszego dnia udaliśmy się do Chęcin, gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy Zamek Królewski,  wzniesiony na grzbiecie skalistego wzgórza najprawdopodobniej na przełomie XII i XIV wieku. Następnie pojechaliśmy do Nowej Słupii i spacerkiem dotarliśmy do klasztoru Święty Krzyż. Jest to najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, odwiedzane przez 300 tys. pielgrzymów rocznie.

 Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do Sandomierza, gdzie mogliśmy odpocząć w domu wycieczkowym „Zacisze.” Tam nocowaliśmy, a rano po śniadaniu udaliśmy się na piesze zwiedzanie Sandomierza. To urokliwe miasto zrobiło na nas duże wrażenie, z zaciekawieniem przyglądaliśmy się zabytkowym zabudowaniom. Po odpoczynku na sandomierskim rynku udaliśmy się z powrotem do autokaru i pojechaliśmy do ostatniego już punktu naszej wycieczki – zamku Krzyżopór w Ujeździe. I choć to tylko ruiny, budowla robi ogromne wrażenie! Była to jedna z największych budowli pałacowych w Europie przed powstaniem Wersalu i – według pani przewodnik, która nas oprowadzała – przepiękna!

 

 

Podkategorie