Pani M. Zajączkowska i ks. T. Skupień wyreżyserowali spektakl jasełkowy, który przeniósł nas w rzeczywistość piekła/nieba. Zachęcił do zastanowienia nad boskością Jezusa Narodzonego i istotą człowieczeństwa w kontekście życia wiecznego.

Wspaniale jest się podzielić opłatkiem i dobrym słowem z tymi, którzy są codziennie tak blisko nas...

Klasa I przygotowywała dzisiaj świąteczne pierniczki. Mali cukiernicy, pod czujnym okiem rodziców, pracowali zgodnie w grupach. Jutro będzie klasowe ozdabianie wypieków :) 

Uczniowie klasy VIII gościli w szkole w Krempachach, gdzie przez dwa dni uczestniczyli w Archipelagu Skarbów. To program profilaktyczny dla młodzieży, prowadzony przez zespół trenerów.

Program uczy zdrowego i mądrego stylu życia. Zachęca młodzież do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii. Pokazuje uczestnikom ich ogromny pozytywny potencjał. W Archipelagu Skarbów wykorzystane zostały różnorodne metody pracy z grupą: prezentacje multimedialne, filmiki, muzyka, ćwiczenia, w których można było uczestniczyć. Były też konkursy oraz nagrody dla zwycięzców.

 Pierniczki Bożonarodzeniowe

      W środę 12.12.2018 r. uczniowie klasy VII z wychowawczynią i ich Mamy podtrzymując tradycję corocznych przygotowań do niezwykle radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, przygotowali wspólnie już po raz kolejny do wypieku pierniczki według tradycyjnej receptury.
     Radosna atmosfera, która towarzyszyła temu przedsięwzięciu jest dobrym zwiastunem dla integracji naszej wspólnoty szkolnej. Pierniczki były bardzo pyszne i wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zostali nimi poczęstowani.
/red. M. Zajączkowska

Nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w corocznym mikołajkowym turnieju "Baw się razem z nami", który odbył się w Nowym Targu 5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 4. Zobaczcie jak dzielnie walczyli :)

 

Naszą szkołę odwiedził dzisiaj sam św. Mikołaj wraz z całą swoją świtąByło wesoło i bardzo smacznie :)

Kuba wystąpił dzisiaj w nietypowej roli - nauczyciela języka polskiego. Przygotował i przeprowadził lekcję dotyczącą zasad zachowania się w teatrze. Miał do dyspozycji podręcznik do języka polskiego oraz ekran multimedialny. Przygotował także zadania do pracy w grupach. Jak widać na załączonych zdjęciach, uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji!

W atmosferze obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości w środę 14.11.2018 r. gościł w naszej szkole były wieloletni Burmistrz Miasta Nowego Targu Marek Fryżlewicz. Pan Burmistrz - wnuk legionisty przedstawił wykład pt."Legiony to....,kim byli legioniści ? " na przykładzie Nowotarżan: Władysława Fryżlewicza, Józefa Szopińskiego i Franciszka Watychy. W wykładzie szczegółowo przedstawił losy legionistów, które w sposób bardzo wymowny dowodzą jak znaczący był udział Podhalan w odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

/oprac. M. Zajączkowska

Podkategorie