Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym dla dzieci „Stworki, potworki”

Zapraszamy na wirtualną akademię z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowaną przez uczniów kl.III i VI (kliknij w obraz)

 

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

 

Kliknij, aby przejść do padletu

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważne. Aby pamiętać jakie produkty żywnościowe są zdrowe dla funkcjonowania całego organizmu, uczniowie klasy I wykonali na zajęciach takie oto piramidy zdrowego żywienia.  

Oto prace pierwszaczków :-)
/red.D. Myśliwiec
 

Uczniowie kl. I, IV i V prezentują...

  

Własnoręcznie robione stroiki klasy VI

 

 

 

 

 

/kliknij w zdjęcie, aby przejść do galerii zdjęć../

 

Prezentacja Oliwki Kasprzak "Świąteczne piosenki"

 

 

 

Miło nam poinformować o sukcesie dwóch naszych ósmoklasistów, którzy dostali się do etapu rejonowego w tegorocznych konkursach kuratoryjnych:

Michał Wróbel w Małopolskim Konkursie Języka Angielskiego, oraz Szymon Zamarlik w Informatycznym Konkursie Tematycznym „Od algorytmu do programu”.

Ogromne brawa należą się też Szymonowi Bylinowskiemu, któremu brakło zaledwie kilku procent do dalszej kwalifikacji w konkursie języka angielskiego.

Życzymy chłopakom powodzenia w kolejnych etapach konkursu!

 

 

    

11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała uwolnionemu z twierdzy magdeburskiej Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące działania bojowe Wielkiej Wojny. Po 123 latach niewoli Polska odzyskiwała niepodległość!

Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione 23 kwietnia 1937 r.

 

Z powodu epidemii koronawirusa tegoroczne obchody Święta Niepodległości 11 listopada będą odmienne od tych z lat ubiegłych, co nie znaczy, że nie można się włączyć w świętowanie tak ważnego dnia.

Co można zrobić?

Po pierwsze - zaśpiewać hymn:

https://www.facebook.com/niepodlegla1918/videos/284992599366852/

Po drugie - obejrzeć Wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu:

http://niepodlegla.gov.pl/festiwal

Po trzecie – wywiesić biało-czerwone flagi!

/red. M. Jagieła

 

Dn. 27.10.2020 roku w Szkole Podstawowej w Dębnie odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Na uroczystość przybył Dyrektor szkoły - p. Jacek Zoń, przewodnicząca Rady Rodziców  - p. Elżbieta Potoczak oraz p. Teresa Zoń. 

W części pierwszej chłopcy zdawali swój pierwszy egzamin: Jaś G. , Krystianek P., Jasiu R., Filip C., Krzysiu N. i Jasiu F. Rusnak. Akademię rozpoczęli piosenkami, improwizacją i recytacją wierszy. Zebrani goście zgodnie uznali, że pierwszoklasiści dobrze się przygotowali i już bardzo dużo umieją. Następnie 6 uczniów wygłosiło tekst ślubowania. 

Po  ślubowaniu - Dyrektor  Szkoły  - pasował uczniów na pełnoprawnych Pierwszoklasistów.

Na zakończenie wspaniała szóstka otrzymała: pamiątkowy dyplom, legitymację szkolną, rożek obfitości od rodziców klasy I, w którym znajdowały się: pióro, słodycze i piękny kubeczek.

wychowawczyni klasy
Danuta Myśliwiec
 

Oto prace naszych uczniów z klas 0-III, z których 4 wzięły udział w konkursie ekologicznym "Eko-drzewo" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Szlembarku.

 

Uwaga Rodzice!

Od poniedziałku 26.X, klasy 4-8 rozpoczynają naukę systemem zdalnym. Klasy 0-3 przychodzą do szkoły na lekcje zgodnie z planem. Więcej informacji na temat nauki zdalnej znajdą Państwo w wiadomości od Dyrektora w dzienniku elektronicznym. Proszę śledzić na bieżąco informacje w dzienniku i na stronie internetowej.

 

 

Zapraszamy kl. 0 - III do udziału w konkursie ekologicznym pt. „Z ekologią żyjemy w zgodzie i pomagamy przyrodzie” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Szlembarku.

Uczniowie przygotowują prace plastyczne na temat „Eko-drzewo” z surowców wtórnych. (ilość prac-max.4 z każdej szkoły, techniki dowolne). Nauczyciele wykonują zdjęcia prac dzieci. Prace należy dostarczyć do czwartku  22.10.

 

Podkategorie