Na 21 stycznia zaprosiliśmy Babcie i Dziadków na uroczystą akademię z okazji ich święta.

Swoją wdzięczność i miłość okazały wnuczęta występując w przedstawieniu "Czerwony Kapturek" - kl. II oraz w jasełkach - kl.III-VI. Klasa 0 i I dołączyły się do życzeń z wierszykami i piosenkami.

Piękną i wzruszającą uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek.

19 stycznia odbyła się w Krempachach  II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 4 uczniów:

 • Ewelina Potoczak & Aneta Tomaśko "Jakaś światłość nad Betlejem"
 • Ania Guroś  "Jest taki dzień"
 • Kacper Bryniarski "Maleńka miłość"

Najmłodszy - Kacper zdobył II miejsce w kategorii klas I-III, natomiast dziewczynki otrzymały nagrody pocieszenia.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na artystycznej niwie!

Rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszą gwiazdkę. Wybór był bardzo trudny, ponieważ napłynęło dużo prac. Gwiazdki były ciekawe, oryginalne i naprawdę pracochłonne. Wszystkie nagrodziliśmy, natomiast ścisła czołówka to:

 1. miejsce - Dominik Kasprzak
 2. miejsce - Jakub Zoń
 3. miejsce - Marcelina Zubek
 4. miejsce - Weronika Kukuczka

Gratulujemy wspaniałych pomysłów i zapraszamy do udziału w następnych konkursach

W Ten Świąteczny Czas,
Niechaj miłość będzie w nas,
Pokój wokół niech panuje
A nad złem dobro króluje!


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

 

 

 

[...zdjęcia z jasełek szkolnych w galerii...]

Tegoroczna zabawa andrzejkowa przeszła już do historii. Młodsi bawili się od 14.00 a starsi od 16.30. Były wróżby, długie kolejki do sklepiku oraz dobra muzyka. Taniec to jednak świetna rzecz!

Dnia 23 listopada2010r. odbył się w Szlembarku VIII Konkurs Ekologiczny pt "Woda - naszym skarbem".

W tegorocznej edycji z naszej szkoły wzięła udział klasa III, która przygotowała pod kierunkiem pani Danuty Myśliwiec plakat (wykonany techniką collage) zatytułowany: „Czysta woda to zdrowa przyroda, a brak wody to śmierć dla przyrody”.

Chłopcy z klasy V pod przewodnictwem pani Marianny Zajączkowskiej przedstwili ciekawe doświadczenie: „Jak powstaje chmura?”
Nasza szkoła zaprezentowała się znakomicie, gdyż zajęliśmy w obu konkursach I miejsce, pokonując  ucznów z pięciu szkół : Maniów, Szlembarku, Sromowiec Wyżnych, Knurowa i Ostrowska.

10 listopada obchodziliśmy 82. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa VI przybliżyła nam kontekst historyczny tego wydarzenia, a uczniowie z klasy I zaprezentowali wiersz "Kto Ty jesteś - Polak mały", który stanowi symboliczny znak wolnej ojczyzny.

Po zakończeniu akademii, pan Dyrektor podziękował p. Jadwidze Bizub za dotychczasową pracę i zaangażowanie w życie naszej szkoły. Swoją wdzięczność wyrazili także uczniowie.

4. listopada, już trzeci rok z rzędu w ramach akcji "Jestem bezpieczny na wsi" odwiedzili nas: Prezes Elektrowni Wodnej w Niedzicy i  policjant z nowotarskiej "drogówki". Panowie przybliżyli uczniom klas 0-III zasady bezpieczeństwa na drodze, na chodnikach, w samochodzie oraz przy domu. Rozdali odblaskowe znaczki, puzzle i żółte chusty. Było też coś słodkiego!

2. listopada odbyło się spotkanie z podróżnikiem, panem Marcinem Janikiem, który zachwycił nas swoją wiedzą o Mongolii i Rosji.

W przystępny sposób, posiłkując się prezentacją multimedialną, pan Marcin opowiadał o miejscach, które zwiedził podróżując przez tydzień w stronę kraju Nomadów. Dowiedzieliśmy się wiele na temat Moskwy, Syberii i Jeziora Bajkał. Mogliśmy też posłuchać ludowej muzyki tworzonej przez Nomadów.

To był czas spędzony przyjemnie i pożytecznie!

 

 

 

 

 

Naszym Nauczycielom dziękujemy za wszystkie starania ufając, że wysiłek nauczania i wychowania przyniesie owoce w niedalekiej przyszłości.

 

Przygotowana przez p. Myśliwiec akademia z okazji Dnia Nauczyciela, wprawiła wszystkich zebranych w bardzo pogodny nastrój. Nie ma to jak modny ciuch - zwłaszcza dla Pań Nauczycielek. A było w czym wybierać!

Po zakończonej akademii Pan Dyrektor wręczył nagrody dyrektora. W tym roku otrzymały je: p. Monika Jagieła i p. Danuta Myśliwiec. Gratulujemy!

Słowo miłość - za Ich troski,
Słowo wdzięczność - za Ich trud.
Dar to skromny, dar uczniowski
Wyśpiewamy z serc jak z nut

Dnia 25 czerwca zakończyliśmy kolejny rok nauki. Rok, w którym przeżywaliśmy wiele radości, odnosiliśmy małe i duże sukcesy, doświadczaliśmy trudnych chwil.Dlatego na pewno każdy z nas zasłużył na upragnione WAKACJE!

 

Podczas uroczystego zakończenia roku, najpierw klasa V żegnała najstarszych uczniów wesołym programem artystycznym, a następnie klasa VI przedstawiła "UWAGI NA NAUCZYCIELI" i "PRZEPIS NA DOBREGO UCZNIA". Uwieńczeniem wystąpienia absolwentów był pokaz prezentacji PP pt."Lata szkolne - rocznik 1997". Wnikliwe i z poczuciem humoru slajdy wszystkim bardzo przypadły do gustu.

Po części artystycznej pan Dyrektor wręczył świadectwa oraz dyplomy WZOROWEGO UCZNIA i listy gratulacyjne rodzicom tych uczniów. Byli to:

 • Maciej Jeziorczak
 • Michał Kurzydło
 • Mateusz Kozioł
 • Mateusz Młynarczyk
 • Gabriela Zoń

Na koniec Dyrektor wręczył również dyplomy za WZOROWĄ FREKWENCJĘ dla Jana Zonia i Pauliny Szlembarskiej.

Podkategorie