Super by było tak wyczarować

By z małą babcią pospacerować

I z dziadkiem naszym, małym chłopakiem

Na koniec świata iść górskim szlakiem

Babciu, kocham Cię

Dziadku, kocham Cię

Kochanym Babciom i Dziadkom wszystkie wnuki klas 0 - III  dziękowały dzisiaj: gorącym sercem, bogatym słowem i wzruszającą piosenką. Również Rodzice dołączyli się do życzeń dla naszych Seniorów i ugościli zebranych słodkim poczęstunkiem.

 

W naszej szkole gościły dzisiaj wolontariuszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z Wiejskiego Domu Kultury w Krempachach. Pani opiekun i główny organizator koncertów w Krempachach opowiadała na czym polega fenomen wielkiej orkiestry i w jaki sposób my również możemy  przyczynić się do tegorocznego sukcesu WOŚP.

A więc bierzmy wiatr w żagle i startujmy!

Znalezione obrazy dla zapytania wosp 2020

 

Od kilku lat, 6 stycznia - w Święto Objawienia Pańskiego, w kaplicy odbywają się jasełka bożonarodzeniowe. W tym roku w przedsięwzięciu wzięli udział rodzice i nauczyciele z Dębna.

Więcej na stronie podhale24

Dnia 20 grudnia 2019 r. rozstrzygnięty został Szkolny konkurs: „OZDOBA ŚWIĄTECZNA NA CHOINKĘ" zainicjowany przez p. Danutę Myśliwiec. 26 uczniów naszej szkoły wykonało samodzielnie lub wspólnie z rodziną przepiękne prace. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców. Ostatecznie, Pani Elżbieta Potoczak i Edyta Głodek, postarały się, aby wszystkie dzieci otrzymały nagrody, a były to m. in.: rodzinna pizza, kolacja w zajeździe, wstęp na basen oraz upominki rzeczowe. Sponsorami nagród byli: Urząd Gminy Nowy Targ, Zajazd Czorsztyński, pizzeria Da Grasso, basen miejski oraz same panie.

I miejsca zajęli:
Maksymilian Gąsiorek w kategorii kl. 0 – III
Oliwia Kasprzak w kategorii kl. IV – VIII.

Ozdoby naszych uczniów udekorowały szkolną choinkę oraz choinkę w Urzędzie Gminy w Nowym Targu.

SERDECZNIE GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZNIOM BIORĄCYM UDZIAŁ W KONKURSIE!

 /red.D. Myśliwiec

 

Klasa VIII przedstawiła żartobliwy, lecz nieraz prawdziwy obraz przedświątecznej krzątaniny w naszych domach. Konkluzja tego występu jest jednak bardzo wymowna: nie traćmy z oczu istoty tych pięknych świąt, a zobaczymy BOGA w CZŁOWIEKU 

 

 Zdrowych, spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia

wszystkim mieszkańcom Dębna

życzy Grono Pedagogiczne naszej szkoły

 

Po przedstawieniu pani Myśliwiec podsumowała pracę wolontariatu szkolnego, a następnie zostały wręczone nagrody za konkurs na bombkę choinkową.

6 grudnia Mikołaj zawitał do oddziału przedszkolnego i do I klasy, gdzie obdarował prezentami każdego, i małego i dużego :)

W tym roku nasza szkoła została wytypowana do ubierania choinki w Urzędzie Gminy w Nowym Targu. Stanęliśmy na wysokości zadania i przygotowaliśmy ozdobne pierniczki, błyszczące bombki, piękny łańcuch i bogate ozdoby świąteczne. Dzięki pomocy i wsparciu Rodziców i pomocy uczennic z klasy VII choinka wygląda bardzo okazale :)

Klasa II, III oraz IV wspólnie z rodzicami przygotowały pierniczki bożonarodzeniowe. To dobra nauka poprzez doświadczenie, współdziałanie i kreatywność, a przy okazji dużo radości dla dzieci i dorosłych :)

Z okazji mikołajek Rada Rodziców zorganizowała uczniom klas II-VIII wyjazd do Jump Planet w Nowym Targu. Była wyśmienita zabawa, duża dawka sportowych emocji, a nawet potyczki z Mikołajem! Rada Rodziców zafundowała również słodkie przekąski i napoje.

 

Wspaniała zabawa, czarowne wróżby i bogaty sklepik to wszystko wyróżniało tegoroczną zabawę andrzejkową :)

 

Jak podsumować i utrwalić lekcje języka polskiego dotyczące twórczości Jana Kochanowskiego? Najlepiej zastosować metodę projektu. Uczniowie klasy VII - Natalia, Zuza, Dominika, Ola J., Kuba, Filip i Albert - zmierzyli się z tym problemem i zaprezentowali bardzo ciekawe prace: lapbooki, prezentacje multimedialne i  zadania z wykorzystaniem aplikacji LearningApps.

Podkategorie