Występy cyrku "Szok" zawsze wzbudzają mnóstwo pozytywnych emocji, zobaczcie sami :)

 

 

 

 

 

 
Rodzicu! więcej informacji znajdziesz tutaj

 

 

24.06 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Na wstępie Dyrektor wraz z p. Miśkiewicz wręczyli nagrody za wyniki w I. Finale Szkolnej Ligii Matematycznej.Następnie klasa VII przedstawiła humoreskę "Zebranie rady pedagogicznej"  i wręczyła upominki dla absolwentów. W dalszej części uroczystości ósmoklasiści swoim humorystycznym pokazem mody pożegnała się z nauczycielami. Całość programu okrasiły muzyczne występy kl.I, IV i V.  

Ostatni punkt uroczystości to wręczenie świadectw. Absolwentom świadectwa ukończenia szkoły wręczył Dyrektor szkoły w obecności wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców. Pozostali otrzymali je z rąk wychowawców, po raz ostatni w tym roku w swoich klasach.

Żegnamy absolwentów i życzymy im wielu sukcesów, a uczniom klas 0 – VII mówimy: „Do zobaczenia!”

 

 

 

15 czerwca 2022 r. odbył się pierwszy finał Ligi Matematycznej uczniów naszej szkoły.
 Do ścisłego finału zakwalifikowało się 13- u uczniów, którzy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: klasy IV- V oraz klasy VII- VIII. Przeprowadzono cztery rundy, w każdej z nich uczestnik miał prawo wyboru pytań za 1, 3 lub 5 punktów.
Rywalizacja była ogromna, jednak niepodważalną mistrzynią rachunków okazała się Kornelia Potoczak z klasy V. II miejsce zajęła Kinga Rusnak z klasy VIII, a III Bartosz Gąsiorek z klasy VIII. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów na łonie Królowej Nauk!

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przynosili zużyte baterie do szkoły. Dzięki Waszemu zaangażowaniu oraz REBA Organizacji Odzysku, Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi w Laskach otrzymało piec grzewczy. Zachęcamy do dalszej zbiórki w kolejnym roku szkolnym!

  

 


 

3 czerwca klasy IV – VIII uczestniczyły w wycieczce do Krakowa. Humory wszystkim dopisywały,  podróżowało się w przyjemnej atmosferze. Pogoda była piękna, więc wszystkie zaplanowane działania udało się zrealizować:

  1. Muzeum Lotnictwa Polskiego – wystawa „Skrzydła i ludzie XX wieku”

Uczniowie zwiedzali muzeum z przewodnikiem, mogli też swobodnie spacerować po terenie muzeum i podziwiać zgromadzone tam przeróżne samoloty.

  1. Ogród Doświadczeń

Na powierzchni ponad 6 ha parku rozmieszczone są m. in. urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycja geologiczna, ekspozycja sensoryczna „Zapachowo", zielony labirynt. Uczniowie, spacerując, korzystali z różnych atrakcji tego ogrodu według własnych zainteresowań.

  1. Wystawa pająków i skorpionów w Bonarce

Ta wystawa to ponad 50 terrariów oraz możliwość wzięcia pająka do ręki!

  1. Cinema City w Bonarce

Na koniec uczniowie obejrzeli film animowany pt. „Pan Wilk i spółka”

 

 

 Klasy O-III uczestniczyły dzisiaj w wycieczce do  skansenu w Orawskim Parku Etnograficznym w Zubrzycy Górnej. Dzieci miały okazję obejrzeć zabytkowe domostwa oraz wziąć udział w zajęciach edukacyjnych lepienia w glinie.

 

 

 

 

20 maja w Łopusznej odbył się XXVI Gminny Festiwal Piosenki „Od Podhala do Opola” w którym brały udział 3 nasze uczennice: Edytka Młynarczyk, Justynka Młynarczyk i Joasia Głodek.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Justynka Młynarczyk z piosenką "Co nam w duszy gra" zdobyła I miejsce w kategorii klas IV-VI !  Bardzo serdecznie gratulujemy i zachęcamy innych do odkrywania własnych talentów!

/zdjęcia i więcej na stronie https://www.facebook.com/GOKLopuszna

Edytka  Justynka   Asia 

 

 

konkurs ortograficzny 2022

18 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej w Dursztynie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Do rywalizacji zgłosiło się 43 uczniów, którzy zostali podzieleni na trzy grupy wiekowe: klasa IV, klasy V-VI oraz klasy VII-VIII. Naszą szkołę reprezentowały uczennice Milena Młynarczyk i Kornelia Potoczak.

Serdecznie gratulujemy Milenie Młynarczyk zdobycia I miejsca w swojej kategorii. Życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

Podkategorie