Samorząd Uczniowski informuje, iż dnia 17 czerwca zakończy się zbiórka makulatury. Zachęcamy jeszcze do zrobienia porządków na koniec roku w biurkach dzieci i wsparcie naszej akcji. Pieniądze ze sprzedaży makulatury zostaną wykorzystane na potrzeby Samorządu Uczniowskiego.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie.

/red. Ł. Zamarlik

Uczniowie klasy VIII uczestniczyli w wycieczce do Auschwitz – Birkenau, miejsca, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni.

W obozie koncentracyjnym Auschwitz I, do którego prowadzi brama z wymownym napisem „Arbeit macht frei”, zobaczyli plac apelowy oraz bloki, gdzie przetrzymywano więźniów. Z bliska mogli się przyjrzeć  strasznym warunkom, w jakich musieli przebywać  ci ludzie.

W Auschwitz II – Birkenau uczniowie przeszli bramą śmierci, poznali warunki transportu więźniów, ich selekcję, obejrzeli także ruiny komory gazowej i krematorium.

Wycieczka wywarła na wszystkich ogromne wrażenie: trudno uwierzyć, że „ludzie ludziom zgotowali ten los”…

Klasy V - VIII razem z nauczycielami, rodzicami i p. Andrzejem Budzem - Przewodnikiem Tatrzańskim wybrały się do Doliny Kościeliskiej. Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie, więc można było podziwiać przepiękne widoki. Wędrówka była bardzo przyjemna - tym bardziej, że zakończona ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Tutaj można było odpocząć, ale także zagrać w piłkę nożną.

Kolejny etap wycieczki to Zakopane i spacer Krupówkami oraz zakup pamiątek. Na koniec - lody... i powrót do domu. Dzień minął bardzo szybko...

 

Ależ to była wspaniała wycieczka! Najpierw płynęliśmy statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim podziwiając niepowtarzalne widoki. Potem zajadaliśmy pyszną kiełbaskę z grilla, aby wzmocnić się przed kolejną atrakcją: pobytem w mini parku rozrywki! Bardzo nam się tam podobało i mogliśmy do woli korzystać z każdego urządzenia. Najważniejsze, że dopisała, ostatnio tak kapryśna, pogoda :)

 

 

24 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Matki i Ojca. Klasy młodsze oraz oddział przedszkolny wspaniale, choć nie bez tremy, zaprezentowały się przed szeroką publicznością. Wzruszeni rodzice nagrodzili występy swoich pociech serdecznymi oklaskami :)

17 maja w Szkole Podstawowej w Nowej Białej odbył się Konkurs Wiedzy o Nowym Targu i Gminie Nowy Targ w którym brały udział nasze uczennice z klasy VI - Janos Aleksandra, Dominika Olcoń i Młynarczyk Zuzanna. Uczennice do konkursu przygotowywały się bardzo solidnie. Wykazały się dużą znajomością wiedzy o Naszej Małej Ojczyźnie
- Gminie Nowy Targ i Mieście Nowym Targu. Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali nagrody książkowe i upominki.
/red. M. Zajączkowska

Z okazji Dnia Matki i Ojca zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców na uroczystą akademię,
która odbędzie się 24 maja o godz.11:00 w sali gimnastycznej.

 

Po uroczystości, około godz.12, odbędzie się spotkanie  z rodzicami dotyczące ostatniego zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W dniu 10 maja 2019 roku uczniowie z klasy II, III, którzy w tym roku po raz pierwszy przyjęli Komunię świętą, udali się wraz z ks. Tadeuszem Skupniem, rodzicami i p. Danutą Myśliwiec, z pielgrzymką dziękczynną do Gaździny Podhala, do sanktuarium w Ludźmierzu. Dzieci uczestniczyły w bazylice we mszy św., następnie modliły się w ogrodzie różańcowym, gdzie zawierzyły swe życie Bogu, prosząc w tym szczególnym miejscu o wstawiennictwo Matkę Bożą i św. Jana Pawła II.

Ufamy, że czas spędzony na pielgrzymim szlaku zaowocuje dobrymi postawami w przyszłym życiu.

/red. Danuta Myśliwiec

Dzisiaj odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowali uczniowie z klas V, VI.  

W dniu 10.04.2019r. strajk w naszej szkole zostaje zawieszony.

Lekcje w dniu jutrzejszym odbywają się wg planu.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w dzienniku elektronicznym.

 

W oddziale przedszkolnym odbył się etap szkolny XI Gminnego Konkursu Plastycznego "Moje Przedszkole".  Tematem pracy była "Pisanka" Zwycięzcami konkursu zostali Dawid Marszalik - 5 lat oraz Jakub Bednarczyk - 6 lat, którzy będą reprezentowali nasze przedszkole w Klikuszowej.

Konkurs recytatorski w oddziale przedszkolnym  "Magiczna kraina Juliana Tuwima" -etap szkolny
I miejsce- Magdalena Stachoń
II miejsce- Jakub Bednarczyk
III miejsce- Artur Rusnak
Naszą szkołę w Łopusznej będzie reprezentowała Madzia Stachoń.

Podkategorie