17 maja w Szkole Podstawowej w Nowej Białej odbył się Konkurs Wiedzy o Nowym Targu i Gminie Nowy Targ w którym brały udział nasze uczennice z klasy VI - Janos Aleksandra, Dominika Olcoń i Młynarczyk Zuzanna. Uczennice do konkursu przygotowywały się bardzo solidnie. Wykazały się dużą znajomością wiedzy o Naszej Małej Ojczyźnie
- Gminie Nowy Targ i Mieście Nowym Targu. Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali nagrody książkowe i upominki.
/red. M. Zajączkowska

Z okazji Dnia Matki i Ojca zapraszamy serdecznie wszystkich Rodziców na uroczystą akademię,
która odbędzie się 24 maja o godz.11:00 w sali gimnastycznej.

 

Po uroczystości, około godz.12, odbędzie się spotkanie  z rodzicami dotyczące ostatniego zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W dniu 10 maja 2019 roku uczniowie z klasy II, III, którzy w tym roku po raz pierwszy przyjęli Komunię świętą, udali się wraz z ks. Tadeuszem Skupniem, rodzicami i p. Danutą Myśliwiec, z pielgrzymką dziękczynną do Gaździny Podhala, do sanktuarium w Ludźmierzu. Dzieci uczestniczyły w bazylice we mszy św., następnie modliły się w ogrodzie różańcowym, gdzie zawierzyły swe życie Bogu, prosząc w tym szczególnym miejscu o wstawiennictwo Matkę Bożą i św. Jana Pawła II.

Ufamy, że czas spędzony na pielgrzymim szlaku zaowocuje dobrymi postawami w przyszłym życiu.

/red. Danuta Myśliwiec

Dzisiaj odbyła się akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, którą przygotowali uczniowie z klas V, VI.  

W dniu 10.04.2019r. strajk w naszej szkole zostaje zawieszony.

Lekcje w dniu jutrzejszym odbywają się wg planu.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w dzienniku elektronicznym.

 

W oddziale przedszkolnym odbył się etap szkolny XI Gminnego Konkursu Plastycznego "Moje Przedszkole".  Tematem pracy była "Pisanka" Zwycięzcami konkursu zostali Dawid Marszalik - 5 lat oraz Jakub Bednarczyk - 6 lat, którzy będą reprezentowali nasze przedszkole w Klikuszowej.

Konkurs recytatorski w oddziale przedszkolnym  "Magiczna kraina Juliana Tuwima" -etap szkolny
I miejsce- Magdalena Stachoń
II miejsce- Jakub Bednarczyk
III miejsce- Artur Rusnak
Naszą szkołę w Łopusznej będzie reprezentowała Madzia Stachoń.

Wczoraj klasa I zaprosiła dzieci z oddziału przedszkolnego do ZOO. Uczniowie przedstawili obrazowo wiersze Jana Brzechwy, a potem zadawali zagadki dotyczące zwierząt. Widać było, że "zerówkowicze" dobrze się bawili :)

       W dniu 01.03. 2019 r. na "Długiej Polanie" odbyły się gminne zawody w narciarstwie alpejskim. Naszą szkołę reprezentowała grupa 13 uczniów w 4 kategoriach wiekowych, w składzie:

kategoria wiekowa 2010 i młodsi: Bednarczyk Jakub

kategoria wiekowa 2008-2009: Kasprzak Oliwia, Gąsiorek Jan, Gąsiorek Szymon, Guroś Mateusz, Krzysztof Wojciech, Haręza Marcin

kategoria wiekowa 2006 - 2007: Potoczak Albert, Rusnak Jakub, Gasiorek Bartek, Bylinowski Szymon, Grzywnowicz Filip

kategoria wiekowa klas VII-VIII i gimnazja : Zoń Karol

                                               

        Najlepszym zawodnikiem z naszej szkoły okazał się Jan Gąsiorek, który w kategorii wiekowej 2008-2009 zajął 3 miejsce z czasem 00:55:02 zdobywając pamiątkowy medal i dyplom. Pozostali uczniowie również zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając cenne punkty dla szkoły, co dało nam w klasyfikacji międzyszkolnej V miejsce.  Z roku na rok jest coraz więcej uczniów jeżdżących na nartach , co napawa optymizmem na przyszłość, bo to fajny sport i forma spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu - oby tak dalej.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!!!!! 

Podkategorie