Klasy VI-VII wraz z wychowawcą i rodzicami spotkali się na tradycyjnym przygotowywaniu pierniczków.

 

 

 

 

 

1 grudnia w Szkole Podstawowej w Gronkowie odbył się II Gminny Konkurs Informatyczny, w którym wzięli udział również nasi uczniowie: Filip Zoń (kl. VIII) i Kornelia Potoczak (kl. VI). Obydwoje uplasowali się na 3. miejscach w swoich kategoriach wiekowych. Serdecznie gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie informatyki.

 

Klasy 0 - III były dzisiaj na spektaklu "Zimowa przygoda" w Teatrze Lalkowym Rabcio.  Po zakończonym seansie mieliśmy okazję zrobić sobie zdjęcia z lalkami.

 

30 listopada gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli policji. Na spotkaniach z uczniami dzielili się spostrzeżeniami na temat zachowania się dzieci i młodzieży w szkołach, przypomnieli zasady bezpieczeństwa w Internecie oraz uświadamiali, co może grozić za cyberprzestępczość.

 

 

Auschwitz był największym z niemieckich nazistowskich obozów koncentracyjnych i ośrodków zagłady. Został utworzony  w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy. Życie straciło tu ponad 1, 1 milion mężczyzn, kobiet i dzieci.

To szczególne miejsce odwiedzili uczniowie klasy VIII ( wraz z ósmoklasistami z sąsiednich szkół ) – zwiedzili dwie części obozu: Auschwitz i Birkenau.

Historię obozu przedstawił uczniom przewodnik, który oprowadził ich po najważniejszych częściach tego miejsca. Zobaczyli: bramę z napisem „Arbeit macht frei”, bloki oznaczone numerami, ścianę śmierci, komory gazowe i krematorium. Opowiedział także o codziennym życiu, które toczyło się w tym okrutnym miejscu.

Ta wycieczka na pewno zostanie wszystkim w pamięci na długo.

/red. M. Jagieła

 

 

Podkategorie