Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania obchodzony jest 8 listopada w celu kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, Daje siłę i energię do zabawy, pracy i nauki. Przedszkolaki w tym dniu poznawały wartości zdrowego śniadania. Samodzielnie wykonały zdrowe, kanapki oraz degustowały różne warzywa.  Niektórzy po raz pierwszy spróbowali kiełki rzodkiewki, które bardzo dzieciom smakowały.

/red. U. Sośnicka

 

 

W dniu 30.10.2023r. klasa VII i VIII odwiedziła Muzeum Pamięci i Muzeum Auschwitz i Birkenau. Jest to miejsce śmierci ponad miliona istnień ludzkich w czasie II wojny światowej, którzy zostali tam zamordowani lub zagazowani. Zwiedzanie muzeum odbywało się w ciszy i powadze, jaka przystoi temu miejscu. Muzeum zrobiło na uczniach bardzo duże wrażenie.

/red. D. Leśniak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej, 16.X. odbyła się akademia, która "na wesoło" przedstawiła uroki życia w szkole. Uczniowie kl. V-VIII pod czujnym okiem p. Moniki Jagieły i p. Moniki Miśkiewicz zaprosili nas w dawne lata szkolne i uczyli technik relaksacyjnych. Każdy "belfer" dostał też złoty medal za zasługi w swoim przedmiocie. Akcentem kończącym akademię były życzenia od Rady Rodziców i Dyrektora, który następnie wręczył nagrody dla nauczycieli i pani sekretarki.

 /fotorelacja: W. Firek, J. Wróbel

 

Dn. 28 września 2023 r. w przeddzień odpustu parafialnego w Dębnie odbyła się autokarowa pielgrzymka uczniów kl. III i IV naszej szkoły do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach.

Dzieci udały się wraz księdzem proboszczem, rodzicami i wychowawczynią, aby podziękować za dar Sakramentu Pokuty i Sakramentu Eucharystii. W Kaplicy wszyscy uczestniczyli we mszy świętej, podczas której odbyło się przekazanie relikwii Świętej siostry Faustyny dla naszego kościoła. Duże wrażenie na młodych pielgrzymach zrobiło wejście na wieżę i zobaczenie kamienia węgielnego z Golgoty.
Pielgrzymka pozwoliła poznać miejsce kultu religijnego i dostarczyła niezapomnianych przeżyć duchowych wszystkim uczestnikom wyjazdu. 
 
Serdecznie dziękujemy ks. Jarosławowi za zorganizowanie tej wspaniałej pielgrzymki.
 
opr. Danuta Myśliwiec 
 
 

Podkategorie