24 listopada podczas zabawy andrzejkowej każdy uczestnik z biletem w ręce wstępował w świat czarów, gdzie magowie z klas V-VI przepowiadali przyszłość. Oprócz klimatycznej sali wróżb, również sklepik szkolny przyciągał każdego uczestnika :)

 

 

 

  "11 Listopada 1918 zapamiętamy już na zawsze..."

 

Zabrzmiały słowa piosenki, wyśpiewanej przez uczniów kl. II podczas uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości Polski. Poprzez montaż słowno-muzyczny przygotowany przez p. M. Jagieła i p. G. Słowik, chcieliśmy godnie uczcić pamięć niezłomnych bohaterów, dzięki którym odzyskaliśmy upragnioną wolność.

 /fragment piosenki wykonanej przez Justynkę - tutaj

 

Wolontariusze klasy IV naszej szkoły wybrali się po lekcjach na cmentarz. Uzbrojeni w niezbędny sprzęt, z ochotą przystąpili do pracy i zaczęli wielkie porządki. Sprzątali zapomniane nagrobki, wyrywali chwasty, grabili liście, udekorowali groby i zapalili na nich znicze.

          Dzięki tej akcji nauczyli się szacunku dla poszanowania miejsca pamięci o naszych zmarłych.

 Nigdy nie ma dobrego momentu na pożegnanie bliskich, ale zawsze jest dobry czas, żeby otulić ich myślami. Przechodzisz, zatrzymaj się na chwilę
i wspomnij…”.

Dziękujemy im za piękny przykład.

 

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Danuta Myśliwiec

       

Uczniowie oddziału przedszkolnego i kl. I-III odwiedzili dzisiaj Wioskę Indiańską w Kacwinie. Osada położona w malowniczej okolicy zaoferowała nam mnóstwo atrakcji: strzelanie z flinty, rzut dzidą w bizona, stroje indiańskie, pokaz instrumentów muzycznych i plac do wypoczynku. Dodatkowej energii dostarczyła nam kiełbaska z grilla.

Wycieczka była niesamowitą przygodą, i na pewno długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

 

Dnia 13.10 odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela przygotowana przez Samorząd Uczniowski i klasy V, VI pod okiem p. Ł. Zamarlika. Z piosenką dla grona pedagogicznego wystąpiła też kl. II. Po programie artystycznym Dyrektor Szkoły wręczył nagrody dla nauczycieli i pracowników szkoły. Uroczystość zakończyły życzenia od Rady Rodziców.

 

 

Podkategorie