31.03 została zorganizowana wycieczka dla starszych klas do MCK na spektakl teatralny pt: "W pustyni i w sieci" przygotowany przez Wrocławski Teatr Edukacji.

Zwiedziliśmy także Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu, gdzie uczniowie wraz z wychowawcami obejrzeli stałą wystawę pt: "Nowy Targ na przełomie XIX i XX wieku, miasto którego już nie ma", oraz wystawę poświęconą Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Później udaliśmy się do Muzeum Drukarstwa, gdzie zobaczyliśmy cenny eksponat - unikalną maszynę drukarską z połowy XIX wieku, pochodzącą z wiedeńskiej fabryki maszyn założonej w 1836r.

 

 

Nasi uczniowie brali udział w XXVI Gminnym Przeglądzie Plastycznym pt. „Moja miejscowość malowana kolorami” w Łopusznej. Prace wszystkich uczestników wyróżnia samodzielność, poziom artystyczny, staranność wykonania i dobór techniki do prezentacji tematu. Miło nam poinformować, że troje uczniów odniosło duży sukces:

 Justynka Młynarczyk

I miejsce w kat. kl. IV-VI

Justynka

Zosia Siedlarz

III miejsce w kat. kl. VII-VIII

zosia

 Bartosz Mroszczak

wyróżnienie w kat. kl. IV-VI

Pozostali otrzymali nagrody za udział w konkursie. Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach!

 

 

Dzisiejszego dnia okazało się, że nasi uczniowie mają niesamowite pomysły na przebrania i jeszcze ciekawsze na "nosidła" na podręczniki! Najbardziej oryginalni zostali nagrodzeni z funduszu Samorządu Szkolnego.

Uczniowie klas I-III mieli dzisiaj okazję do bliższego zaznajomienia z prawdziwą sztuką. Najpierw obejrzeliśmy przedstawienie teatralne pt. "Czarodziejski ołówek" przygotowany przez Wrocławski Teatr Edukacji, a potem udaliśmy się do Galerii Malarstwa Jatki, gdzie pani gospodarz galerii prezentowała wystawę rzeźb "Ślady" Jacka Kogutka. Potem sami uczniowie zabrali się do pracy nas swoimi małymi dziełami sztuki :)

Zobaczcie, jak to wyglądało Galeria BWA Jatki

 

UWAGA !

W piątek 01.04, czyli prima aprilis, organizujemy dzień bez plecaka.

Obowiązkowo przynosimy podręczniki i zeszyty na wszystkie zajęcia w tym dniu, ale nie wolno przynosić ich w plecaku.

Zabieramy przybory szkolne np. w reklamówce, wózku dla lalek, torbie na narzędzia itp.

Nie wolno przynosić rzeczy niestosownych.

Dodatkowo, jeżeli osoba przebierze się stosownie do typu „nosidła” na książki, weźmie udział w głosowaniu na najlepsze przebranie.

Dla pierwszych trzech miejsc przewidziane są nagrody!!!!

Uwaga!!! Dla klas, które w całości nie przyniosą plecaka, „piątek bez plecaka” będzie też dniem bez kartkówek i pytania!!!

Samorząd Uczniowski

 

 

Podkategorie