13 czerwca 2023 r. przeprowadzono drugi finał Ligi Matematycznej w naszej szkole.
Do ścisłego finału zakwalifikowało się 14-u uczniów, którzy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: klasy IV- VI oraz klasy VII- VIII. Przeprowadzono cztery rundy, w każdej z nich uczestnik miał prawo wyboru pytań za 1, 3 lub 5 punktów.
Rywalizacja była ogromna, jednak niepodważalnym mistrzem rachunków okazał się Filip Zoń z klasy VIIIII miejsce zajęła Kornelia Potoczak z klasy VI, a III miejsce należy do  Zofii Siedlarz z klasy VIII. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

/red. M. Miśkiewicz

 

 

W ramach programu „Poznaj Polskę” uczniowie klas starszych pojechali na dwudniową wycieczkę rekreacyjno – krajoznawczą.

Pierwszego dnia udaliśmy się do Chęcin, gdzie z przewodnikiem zwiedzaliśmy Zamek Królewski,  wzniesiony na grzbiecie skalistego wzgórza najprawdopodobniej na przełomie XII i XIV wieku. Następnie pojechaliśmy do Nowej Słupii i spacerkiem dotarliśmy do klasztoru Święty Krzyż. Jest to najstarsze sanktuarium na ziemiach polskich, odwiedzane przez 300 tys. pielgrzymów rocznie.

 Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się do Sandomierza, gdzie mogliśmy odpocząć w domu wycieczkowym „Zacisze.” Tam nocowaliśmy, a rano po śniadaniu udaliśmy się na piesze zwiedzanie Sandomierza. To urokliwe miasto zrobiło na nas duże wrażenie, z zaciekawieniem przyglądaliśmy się zabytkowym zabudowaniom. Po odpoczynku na sandomierskim rynku udaliśmy się z powrotem do autokaru i pojechaliśmy do ostatniego już punktu naszej wycieczki – zamku Krzyżopór w Ujeździe. I choć to tylko ruiny, budowla robi ogromne wrażenie! Była to jedna z największych budowli pałacowych w Europie przed powstaniem Wersalu i – według pani przewodnik, która nas oprowadzała – przepiękna!

 

 

Klasy młodsze w ramach programu "Poznaj Polskę" udały się 1 czerwca na wycieczkę do kopalni soli w Bochni oraz do zamku w Wiśniczu. W podziemiach przenieśliśmy się w dawne czasy, aż do roku 1248, kiedy powstała kopalnia soli. Przeszliśmy trasą turystyczna z podziemną ekspozycją multimedialną i spotkaliśmy się ze Skarbnikiem. Wspaniałe wrażenia mamy również z pobytu na zamku w Wiśniczu, największym po Wawelu zamku w Małopolsce.

 

 

Uczniowie klas 0 - III wspaniale zaprezentowali się przed licznie zgromadzoną widownią Mam i Tatusiów. W urozmaiconym repertuarze wyrazili swoją miłość i wdzięczność kochanym rodzicom.

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podkategorie