KoncertW dniu 13. 04 w naszej szkole odbył się koncert wiosenno-świąteczny w wykonaniu uczniów kl. VII (grający na instrumentach Filip, Łukasz i Marcin) oraz recytatorów z klas 0-VIII.

Występ był prezentacją talentu muzycznego chłopaków, którzy z radością podzielili się z nami swoimi umiejętnościami. Reszta klasy VII również była zaangażowana w realizację projektu klasowego z plastyki, gdzie każdy z uczniów miał do wykonania określone zadanie związane z występem. 

 

 

         

 

 

31.03 została zorganizowana wycieczka dla starszych klas do MCK na spektakl teatralny pt: "W pustyni i w sieci" przygotowany przez Wrocławski Teatr Edukacji.

Zwiedziliśmy także Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu, gdzie uczniowie wraz z wychowawcami obejrzeli stałą wystawę pt: "Nowy Targ na przełomie XIX i XX wieku, miasto którego już nie ma", oraz wystawę poświęconą Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Później udaliśmy się do Muzeum Drukarstwa, gdzie zobaczyliśmy cenny eksponat - unikalną maszynę drukarską z połowy XIX wieku, pochodzącą z wiedeńskiej fabryki maszyn założonej w 1836r.

 

 

Nasi uczniowie brali udział w XXVI Gminnym Przeglądzie Plastycznym pt. „Moja miejscowość malowana kolorami” w Łopusznej. Prace wszystkich uczestników wyróżnia samodzielność, poziom artystyczny, staranność wykonania i dobór techniki do prezentacji tematu. Miło nam poinformować, że troje uczniów odniosło duży sukces:

 Justynka Młynarczyk

I miejsce w kat. kl. IV-VI

Justynka

Zosia Siedlarz

III miejsce w kat. kl. VII-VIII

zosia

 Bartosz Mroszczak

wyróżnienie w kat. kl. IV-VI

Pozostali otrzymali nagrody za udział w konkursie. Serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach!

 

 

Podkategorie