Rozstrzygnęliśmy konkurs na najpiękniejszą gwiazdkę. Wybór był bardzo trudny, ponieważ napłynęło dużo prac. Gwiazdki były ciekawe, oryginalne i naprawdę pracochłonne. Wszystkie nagrodziliśmy, natomiast ścisła czołówka to:

  1. miejsce - Dominik Kasprzak
  2. miejsce - Jakub Zoń
  3. miejsce - Marcelina Zubek
  4. miejsce - Weronika Kukuczka

Gratulujemy wspaniałych pomysłów i zapraszamy do udziału w następnych konkursach

W Ten Świąteczny Czas,
Niechaj miłość będzie w nas,
Pokój wokół niech panuje
A nad złem dobro króluje!


Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

 

 

 

[...zdjęcia z jasełek szkolnych w galerii...]

Tegoroczna zabawa andrzejkowa przeszła już do historii. Młodsi bawili się od 14.00 a starsi od 16.30. Były wróżby, długie kolejki do sklepiku oraz dobra muzyka. Taniec to jednak świetna rzecz!

Dnia 23 listopada2010r. odbył się w Szlembarku VIII Konkurs Ekologiczny pt "Woda - naszym skarbem".

W tegorocznej edycji z naszej szkoły wzięła udział klasa III, która przygotowała pod kierunkiem pani Danuty Myśliwiec plakat (wykonany techniką collage) zatytułowany: „Czysta woda to zdrowa przyroda, a brak wody to śmierć dla przyrody”.

Chłopcy z klasy V pod przewodnictwem pani Marianny Zajączkowskiej przedstwili ciekawe doświadczenie: „Jak powstaje chmura?”
Nasza szkoła zaprezentowała się znakomicie, gdyż zajęliśmy w obu konkursach I miejsce, pokonując  ucznów z pięciu szkół : Maniów, Szlembarku, Sromowiec Wyżnych, Knurowa i Ostrowska.

10 listopada obchodziliśmy 82. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa VI przybliżyła nam kontekst historyczny tego wydarzenia, a uczniowie z klasy I zaprezentowali wiersz "Kto Ty jesteś - Polak mały", który stanowi symboliczny znak wolnej ojczyzny.

Po zakończeniu akademii, pan Dyrektor podziękował p. Jadwidze Bizub za dotychczasową pracę i zaangażowanie w życie naszej szkoły. Swoją wdzięczność wyrazili także uczniowie.

Podkategorie