Tegoroczna zabawa andrzejkowa przeszła już do historii. Młodsi bawili się od 14.00 a starsi od 16.30. Były wróżby, długie kolejki do sklepiku oraz dobra muzyka. Taniec to jednak świetna rzecz!

Dnia 23 listopada2010r. odbył się w Szlembarku VIII Konkurs Ekologiczny pt "Woda - naszym skarbem".

W tegorocznej edycji z naszej szkoły wzięła udział klasa III, która przygotowała pod kierunkiem pani Danuty Myśliwiec plakat (wykonany techniką collage) zatytułowany: „Czysta woda to zdrowa przyroda, a brak wody to śmierć dla przyrody”.

Chłopcy z klasy V pod przewodnictwem pani Marianny Zajączkowskiej przedstwili ciekawe doświadczenie: „Jak powstaje chmura?”
Nasza szkoła zaprezentowała się znakomicie, gdyż zajęliśmy w obu konkursach I miejsce, pokonując  ucznów z pięciu szkół : Maniów, Szlembarku, Sromowiec Wyżnych, Knurowa i Ostrowska.

10 listopada obchodziliśmy 82. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa VI przybliżyła nam kontekst historyczny tego wydarzenia, a uczniowie z klasy I zaprezentowali wiersz "Kto Ty jesteś - Polak mały", który stanowi symboliczny znak wolnej ojczyzny.

Po zakończeniu akademii, pan Dyrektor podziękował p. Jadwidze Bizub za dotychczasową pracę i zaangażowanie w życie naszej szkoły. Swoją wdzięczność wyrazili także uczniowie.

4. listopada, już trzeci rok z rzędu w ramach akcji "Jestem bezpieczny na wsi" odwiedzili nas: Prezes Elektrowni Wodnej w Niedzicy i  policjant z nowotarskiej "drogówki". Panowie przybliżyli uczniom klas 0-III zasady bezpieczeństwa na drodze, na chodnikach, w samochodzie oraz przy domu. Rozdali odblaskowe znaczki, puzzle i żółte chusty. Było też coś słodkiego!

2. listopada odbyło się spotkanie z podróżnikiem, panem Marcinem Janikiem, który zachwycił nas swoją wiedzą o Mongolii i Rosji.

W przystępny sposób, posiłkując się prezentacją multimedialną, pan Marcin opowiadał o miejscach, które zwiedził podróżując przez tydzień w stronę kraju Nomadów. Dowiedzieliśmy się wiele na temat Moskwy, Syberii i Jeziora Bajkał. Mogliśmy też posłuchać ludowej muzyki tworzonej przez Nomadów.

To był czas spędzony przyjemnie i pożytecznie!

Podkategorie