15 czerwca odbył się w naszej szkole finał projektu Moda na czytanie”. Każda klasa w ciągu II półrocza wybrała jedną książkę ( spoza listy lektur obowiązkowych ), przeczytała ją i wspólnie z wychowawcą przygotowała krótką prezentację. Celem było zareklamowanie książki i zachęcenie innych do jej przeczytania.

Klasa 0 – wiersze Juliana Tuwima – recytacja i piękne czytanie

Klasa I – „Jak Wojtek został strażakiem” – inscenizacja

Klasa II – „Bon czy ton. Savoir – vivre dla dzieci” – dwie scenki na podstawie książki oraz plakat

Klasa III – „Wierszykarnia” Danuty Wawiłow – plakat oraz recytacje

Klasa IV – „Piątka z Zakątka” – Teleexpres: wydanie specjalne

Klasa V – „Mikołajek” – plakat oraz charakterystyka

Klasa VI – „Wakacje z duchami” – wywiad z autorem

Występy naszych uczniów pokazały, że ich pomysłowość nie ma granic. Każdy pokaz był inny, o czym można się przekonać oglądając zdjęcia w galerii.

„Miłość niejedno ma imię…”

12 lutego w bibliotece szkolnej odbyła się I część szkolnego projektu „Moda na czytanie”. Było to spotkanie poetyckie, na którym uczniowie czytali wiersze o miłości.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas IV – VI.

Po krótkim powitaniu chętni uczestnicy czytali piękne wiersze, śpiewali piosenki, a na koniec dzielili wrażeniami. Szczególny zachwyt wzbudził wiersz napisany przez jednego z uczestników. Spotkanie zakończyło się rozdaniem walentynek oraz poczęstunkiem, który przygotowali sami uczestnicy.

Atmosfera była niesamowita! Wszystkim bardzo spodobał się nastrój, jaki zapanował w bibliotece. Przyczyniła się do tego niewątpliwie dekoracja, czerwony kolor ubrań uczniów no i przede wszystkim piękna poezja…

Już niedługo nowy projekt w naszej szkole pt: MODA NA CZYTANIE!