W trosce o najmłodszych użytkowników ruchu drogowego, ZEW Niedzica S.A., już po raz ósmy przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii społecznej, pn. „Bezpieczne dziecko na drodze”. Tegoroczne przedsięwzięcie, w mocno odświeżonej odsłonie, objęło swym zasięgiem ponad 230 dzieci z klas od 0-3, uczęszczających do szkół w Sromowcach Niżnych, Grywałdzie, Trybszu i Dębnie.
 W piątek, 16.10.2015r. w hali maszyn elektrowni, najmłodsi wychowankowie wymienionych szkół  mieli okazję zobaczyć obiekt elektrowni w bardzo niecodziennej odsłonie, podczas spektaklu „Królestwo Zakręconego Czasu, czyli Bajka o Mądrych Dzieciach”, w wykonaniu wyjątkowych aktorów, którzy na co dzień pełnią funkcję Funkcjonariuszy Straży  Miejskiej Miasta Krakowa.
  

/dzięki uprzejmości ZEW Niedzica/

I miejsce w kategorii kl. IV - Karol Zoń

w konkursie plastycznym (zasięg małopolski) pt:  "Bezpieczna droga do szkoły" organizowanym przez Gazetę Krakowską

Dzisiaj, jak co roku w listopadzie, odbyło się spotkanie z Prezesem ZEW w Niedzicy, odnośnie bezpiecznej drogi do szkoły. Pan Prezes wraz z funkcjonariuszami nowotarskiej Policji, tłumaczyli dzieciom jak należy bezpiecznie korzystać z dróg i chodników wiejskich. Najważniejszą sprawą jest noszenie odblasków i roztropna uwaga!

We wrześniu 2014 r. Szkoła Podstawowa w Dębnie przystąpiła do konkursu pt "Odblaskowa Szkoła". Biorąc pod uwagę cel akcji, nasza szkoła wzięła udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Gazetę Krakowską i odbywającym się pod hasłem "ODBLASKOWA SZKOŁA - jestem widoczny na drodze".

27.10 2014r uczniowie klas 0-VI spotkali się z przedstawicielem policji wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej w Nowym Targu – sierż. szt. Dorotą Garbacz.

Funkcjonariuszka policji w sposób praktyczny ilustrując przykładami, angażując uczniów podsumowała ich wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach.Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową. Dyrektor szkoły postanowił zakupić 20 kamizelek odblaskowych dla naszej szkoły.

W naszej szkole został przeprowadzony "Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego".

Uczniowie klas IV - VI pisali test ze znajomości zagadnień bezpieczeństwa pieszych na drodze. Wyniki konkursu zostaną podane na podsumowaniu działań związanych z "Odblaskową szkołą"


{vsig}obrazy//2014/test{/vsig}

Zobacz prace plastyczne naszych uczniów w galerii /prace uczniów/